Minimalistyczny showroom audio&video

Minimalistyczny showroom audio&video

Na Starym Mieście w Pradze pojawił się nowy koncept – showroom sprzętu audio&video. W kilku pomieszczeniach odwiedzający mogą posłuchać muzyki czy obejrzeć klip, a to wszystko w otoczeniu minimalistycznego i dopieszczonego designu z górnej półki.

Autorem praskiej realizacji są architekci Barbora Léblová oraz Ivo Herman. To oni zaaranżowali przestrzeń złożoną z dwóch niezależnych lokali, znajdujących się na parterze budynku na rogu ulic Dušní and Salvátorská na Starym Mieście w Pradze. Właśnie tam powstać miała przestrzeń showroomu, który stanowiłyby pokoje do odsłuchu muzyki, pomieszczenia z kinem domowym, przestrzeń sklepowa oraz biuro.

Minimalistyczne wnętrze showroomu audio&video

Minimalistyczny wystrój wnętrza

Prawa część założenia poprzednio służyła jako sklep odzieżowy, co odzwierciedlał wcześniejszy wystrój wnętrza. Ta przestrzeń od teraz służy jako największy pokój showroomu. Inwestorowi zależało, aby zachować jak najwięcej elementów dawnego sklepu, włączając w to wyposażenie wykończone połyskującą białą folią meblową. W przestrzeni pojawiły się elementy z bielonego dębu, które wypełniają półki i nisze o wyraźnych zadrapaniach i zniszczeniach.

Lewa część założenia służyła jako agencja turystyczna. Design, jaki tutaj zastano, sięgał lat 80. ubiegłego wieku. Koncepcją architektów było pozbycie się dawnych elementów wystroju i zastąpienie ich bardziej wyszukanymi materiałami oraz rozwiązaniami. W obiekcie znajduje się także antresola, zabezpieczona szklaną balustradą, a na niej zaaranżowane zostało biuro.

Minimalistyczne wnętrze showroomu audio&video

Wymagająca przestrzeń showroomu

Istotnym problemem była akustyka wnętrza, której uzyskanie było możliwe poprzez zastosowanie wysokiej jakości materiałów o odpowiednich właściwościach. W przypadku strefy kina domowego zastosowany został cienki dywan, zaś okna zasłonięte zostały ciężkimi, zaciemniającymi pomieszczenie zasłonami. Dzięki temu możliwe było uzyskanie we wnętrzu całkowitej ciemności.

Zobacz inny ciekawy showroom: Creadoor w Warszawie

Dużym wyzwaniem okazało się odpowiednie zaprojektowanie systemu dźwiękowego w przestrzeni. Ostatecznie udało się zainstalować sufit o odpowiednich własnościach akustycznych. Aby jednak nie przysłonić oryginalnego sklepienia kolebkowego, jakie zastane zostało we wnętrzu, podwieszany sufit umieszczony został jedynie częściowo. W ten sposób udało się również uzyskać interesujący efekt światłocienia, nadający pomieszczeniom bez okien wyszukanego charakteru.

Minimalistyczne wnętrze showroomu audio&video

Zredukowana paleta barw

W kolejnych pomieszczeniach showroomu króluje biel oraz czerń, a także paleta szarości. Uzupełnieniem są drewniane elementy wyposażenia oraz materiały wykończeniowe. Elementem łączącym prawą oraz lewą część obiektu jest drewniana posadzka, która wykorzystana została we wspólnym korytarzu.

Zobacz galerię zdjęć aranżacji showroomu

Showroom audio&video – metryczka projektu wnętrza

typ projektowanej przestrzeni: showroom audio&video
inwestor: VOIX
autorzy projektu: Barbora Léblová, Ivo Herman
realizacja: 2019
lokalizacja: Praga, Czechy
projektowana powierzchnia: 450 m2
zdjęcia: BoysPlayNice
opracowanie: Wiola Imiolczyk

 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!