RBL_- eko biuro przyszłości

RBL_- eko biuro przyszłości

Studio Robert Majkut Design jest odpowiedzialne za aranżację biura RBL_, które powstało na zlecenie Alior Bank.  Zaprojektowane wnętrze łączy w sobie design, technologię oraz dbałość o ekologię. To jedna z najbardziej zaawansowanych przestrzeni do pracy. Począwszy od projektu, poprzez dobór partnerów, kończąc na realizacji  - wszystkie szczegóły zostały starannie dobrane tak, by spełniały oczekiwania Klienta.

Projekt RBL_ miał ściśle nawiązywać do charakteru przestrzeni dedykowanej grupie innowatorów, startupów i mikroprzedsiębiorstw działających w obszarze Fintech. Biuro musiało spełniać bardzo wysokie standardy technologiczne, badawcze, logistyczne i… innowacyjne. Dodatkowo postawiono bardzo silny nacisk na ekologię. Miejsce miało stać się maksymalnie elastyczne i redukujące do minimum zamknięte przestrzenie.

eko biuro RBL_ w Warszawie od Robert Majkut Design

"Miejsca, które mają sprzyjać innowacji, kreatywności i współpracy na najwyższym poziomie muszą zapewniać pełną płynność działania na poziomie zarówno ludzkim, jak i narzędziowym. W projekcie RBL_ udało nam się stworzyć zaawansowaną technologicznie przestrzeń do pracy, która poza niąsamą daje wiele twórczej, warsztatowej swobody. Z jednej strony technologia płynnie i w niewidoczny sposób wspiera wszelkie działania, z drugiej - najwyższa jakość wyposażeniaoraz swobodna, nienarzucająca się designem atmosfera przesycona naturą i zdrowym powietrzembuduje jej atuty. Ta przestrzeń miała pozostawiać miejsce na działanie i skupienie, swobodę wyrażania pomysłów i szybkiego ich konceptualizowania w dowolnej formie. To oczywiście nie wszechstronne laboratorium na wszelkie możliwości, ale przestrzeń zaawansowana na tyle, na ile jest to potrzebne w realizowaniu technologicznych projektów. Jest także wycofana w formie na tyle, aby nie narzucać się i nie przeszkadzać w działaniu, a wręcz stwarzać poczucie komfortu. Możemy więc śmiało powiedzieć, że pod tym względem jest to chyba najbardziej zaawansowana przestrzeń biurowa w Warszawie” - opowiada Robert Majkut CEO Robert Majkut Design .

eko biuro RBL_ w Warszawie od Robert Majkut Design

Wnętrze biura pełne nowoczesnych rozwiązań

Wnętrze biura jest maksymalnie elastyczne oraz redukuje do minimum zamknięte przestrzenie. Cała infrastruktura dostosowana jest do swobodnej pracy, rozwoju, zmian  i ewolucji miejsca.

W tym miejscu wszystko współgra ze sobą i dopasowuje się do koncepcji poczynając  od mobilnych biurek, różnej wielkości „kabin” do pracy solo lub spotkań w dedykowanych podzespołach. Wszystko wspierają specjalne - przeznaczone do pisania sucho ścieralne ściany, akustyczne kotary zasłaniające czy odsłaniające poszczególne przestrzenie, modułowe meblach o regulowanych wysokościach pracy, przenośne akustyczne ścianki, lampy, elektroniczne paneleinformacyjne oraz najbardziej zaawansowane systemy telekonferencyjne. Systemy te umożliwiają płynne przechodzenie sygnału między urządzeniami stacjonarnymi a mobilnymi, same rozpoznają uczestników gdy pojawiają się  w polu aktywności. Wszystko zostało zautomatyzowane i zintegrowane również pod względem sterowania parametrami fizycznymi, dostępnymi z poziomu aplikacji. Całość wpisana jest w dosyć surową, betonową podstawę projektu.

eko biuro RBL_ w Warszawie od Robert Majkut Design

Zielone biuro

Charakter projektu wpisuje się również w trendy zielonego biura, ale idzie dalej, pokonując jedynie estetyczne funkcje zieleni we wnętrzu. RBL_ łączy ekologię z technologią uzyskując istotne rozwiązanie prozdrowotne. Kluczowym aspektem projektowym jest tu czystość powietrza, zagwarantowana dzięki doskonale dobranym gatunkom roślin oraz urządzeniom dodatkowo filtrującym i oczyszczającym powietrze.

To zestawienie zapewnia, nawet w zamkniętym ekosystemie, wystarczająca ilość tlenu dla kilkudziesięciu pracowników. Możliwe jest to przy prawie 100% automatyce tego micro-ecosystemu zapewniającej jego nawodnienie i doświetlenie. Ekologiczne są tu również takie materiały, jak wykładzina z recyclingu, ekologiczna podłoga, tkaniny, oświetlenie w 95% oparte o LED, eco filce na panelach akustycznych czy sufitach.

eko biuro RBL_ w Warszawie od Robert Majkut Design

Video instalacja na suficie

Dodatkowo nie sposób nie zauważyć niezwykłego wizualnego efektu, jaki projektanci osiągnęli łącząc zieleń z technologią. Panele ledowe wraz z roślinnością przeplatają struktury sufitowe rozświetlając wnętrze i tworząc niecodzienne tło dla funkcjonowania tego miejsca. Video instalacja i wielkoformatowy ekran, jest elementem wizualizującym szerszy aspekt stosowania technologii. Podkreśla również jej dodatkowy artystycznywymiar, dający temu miejscu czynnik kulturotwórczy i zmienny, gotowy na animacje i artystyczne projekty.Różne projekcje wideo,dostosowane do pór dnia czy wydarzeń nie budują iluzji dodatkowego wymiaru, ale sprawiają, że szumiące nad głową drzewa, niebo, przepływające postacie, kolory czy malarstwo renesansowych obiektów tworzą zupełnie nowy wymiar obecnej tu technologii. Jej oczywisty dialog z rzeczywistością jest właśnie tu najbardziej widoczny.

eko biuro RBL_ w Warszawie od Robert Majkut Design
eko biuro RBL_ w Warszawie od Robert Majkut Design

Biuro RBL_ – metryczka projektu biura

Inwestor: Alior Bank
Projekt wnętrz: Robert Majkut Design
Identyfikacja miejsca i branding : White Cat Studio
Projekt 2017/18, realizacja 2018
Powierzchnia 560 m2

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!