Wnętrze salonu kosmetycznego PIÙ w Poznaniu

Wnętrze salonu kosmetycznego PIÙ w Poznaniu

Połączenie industrialnego warsztatu rzemieślniczego z drogeryjnym sklepem z początku ubiegłego wieku – oto, co znajdziemy we wnętrzu nowego salonu kosmetycznego w Poznaniu. Salon PIÙ zachwyca swoim nietuzinkowym urokiem.

PIÙ to miejsce, które łączy w sobie pracownię fryzjerską, salon kosmetyczny oraz gabinet stylisty. Lokal pojawił się przy ulicy Za Groblą 5 w Poznaniu, a jego wnętrza wypełniły się designem najwyższych lotów. Wszystko to za sprawą pracowni Jagoda Studio, która znana jest z holistycznego podejścia do designu. Projektantki zajmują się nie tylko projektowaniem wnętrz, ale także identyfikacją wizualną, grafiką oraz scenografią. Także w przypadku nowego poznańskiego salonu kosmetycznego, Jagody Studio zajęło się kompleksowym projektem konceptu, pokazując jak wnętrze może współgrać z grafiką i designem.

Wnętrze salonu kosmetycznego od Jagody Studio

Kreatywne wnętrze

Nazwa konceptu czyli PIÙ wywodzi się z włoskiego słowa „więcej”, które odwoływać się ma do oryginalnego podejścia zarówno w przypadku stylizacji, jak i samego designu. Identyfikacja wizualna marki bazuje na zielonej barwie herbaty matcha, która działa kojąco i daje niezwykle naturalny i delikatny efekt. Zieleń nie pojawia się jednak we wnętrzu lokalu. Tam projektantki postawiły na paletę kolorów złożoną ze złamanej bieli, naturalnego drewna oraz stalowych elementów w ciemno srebrnej, lekko zaśniedziałej odsłonie.

We wnętrzu pojawiają się zaprojektowane i wykonane na zamówienie meble ze stali oraz szkła zbrojeniowego. Dobrze prezentują się na tle bielonej cegły oraz posadzki z drewnianych desek. Inspiracją przy tworzeniu aranżacji oraz samych mebli były dawne rzemieślnicze przestrzenie warsztatów oraz stare apteki czy sklepy drogeryjne ubiegłego stulecia. Zaproponowaną stylistykę uzupełniają eksponowane instalacje oraz industrialne lampy.

Wnętrze salonu kosmetycznego od Jagody Studio

Naturalna pielęgnacja

Założeniem całego konceptu była naturalna pielęgnacja, jakiej można doświadczyć w poznańskim lokalu. Idea ta urzeczywistniona została we wnętrzu nie tylko przez wykorzystanie naturalnych materiałów wykończeniowych, ale też wprowadzoną do wnętrza zieleń. Liczne rośliny doniczkowe nonszalancko rozsiadły się w przestrzeni salonu w glinianych donicach i szklanych wazonach. Ponadto dzięki dużym przeszkleniom, salon PIÙ wypełnia naturalne światło.

Tak zaaranżowany salon kosmetyczny to miejsce niezwykle wygodne zarówno dla pracowników, jak i klientów. Mieszkańców Poznania przyciągają zarówno świadczone na wysokim poziomie usługi pielęgnacyjne, jak i doskonały design. Ten ostatni ma przecież kluczowe znaczenie w miejscach, do których idziemy po to, aby poczuć się pięknie i świeżo. PIÙ to miejsce, do którego zwyczajnie chce się wracać.

Zobacz galerię zdjęć aranżacji wnętrza 

Salon kosmetyczny PIÙ w Poznaniu – metryczka projektu salonu

typ projektowanej przestrzeni: salon kosmetyczny
inwestor: PIÙ
pracownia: Jagody Studio
realizacja: 2019
lokalizacja: Za Groblą 5, Poznań
zdjęcia: Kuba Szopka
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!