Za dnia i w nocy czyli projekt wnętrza baru Zagrywki w Warszawie

Za dnia i w nocy czyli projekt wnętrza baru Zagrywki w Warszawie

Jeszcze w tym roku otwarte ma zostać nowe, ciekawe miejsce na mapie Warszawy. Działający w dwóch odsłonach – dziennej i nocnej, bar Zagrywki oferować ma aktywności od crazy golfa po beer pong.

Bar Zagrywki pojawić się ma w samym centrum Warszawy na Nowym Świecie 4a, pomiędzy Placem Trzech Krzyży oraz rondem de'Gaulle'a. Nowy lokal otwarty będzie jeszcze w tym roku, a za projekt jego wnętrza odpowiada pracownia MFRMGR Architekci. Pracownia znana jest z ciekawych realizacji architektonicznych oraz wnętrz publicznych, jak lokal gastronomiczny Serwus, serwujący tradycyjne polskie zapienaki.

W Zagrywkach nie tylko spędzimy czas ze znajomymi, ale też będziemy mogli spróbować gier i aktywności popularnych w różnych zakątkach świata. Taka jest właśnie koncepcja lokalu, którego właściciele przez ostatnie lata podróżowali w poszukiwaniu barowych atrakcji, aby przywieźć je ze sobą do Polski. Z Japonii przywieziony został pomysł na zautomatyzowane pokoje do karaoke z tabletami do wyboru piosenek oraz zamawiania napojów, a z USA – stoły do beer ponga.

Kameralne wnętrza lokalu Zagrywki w Warszawie

Kameralne wnętrza lokalu

Wnętrze Zagrywek zaaranżowane zostało w taki sposób, aby móc działać w dwóch odsłonach – dziennej oraz nocnej. Główną ozdobą będą tutaj przestrzenne, kolorowe konstrukcje z siatki poprowadzone przez całą, trzypiętrową wysokość lokalu. To one widoczne są z ulicy za sprawą szklanej elewacji budynku, którą zdobi duże, neonowe „Z”. W lokalu zaaranżowane zostały dwa główne punkty w postaci barów. W ciągu dnia serwowane tam będą wyciskane soki, a wieczorem drinki i koktajle.

Oprócz stalowych konstrukcji i siatek we wnętrzach znajdziemy elementy z drewnianej sklejki. W przestrzeni lokalu rozlokowanych zostało mnóstwo wygodnych siedzisk oraz stolików, przy których można przysiąść w przerwie między prowadzoną rozgrywką w crazy golfa czy skeeballa. Oprócz tego w Zagrywkach nie zabraknie stołów do piłkarzyków czy fliperów.

Chociaż wnętrze lokalu zatopione jest w mroku, kluczową rolę odgrywa tutaj szalenie klimatyczne oświetlenie, za projekt którego odpowiada Kama Wybieralska. Wyraźne oświetlenie punktowe w postaci różnokolorowych linii świetlnych przecina sufity, posadzkę oraz ściany. Tu i tam pojawiają się neonowe elementy identyfikujące przestrzenie do kolejnych gier.

Zagrywki to obecnie jedna z największych inwestycji prowadzonych w segmencie rozrywkowym w Warszawie. Miłośnicy nocnego życia będą mogli odwiedzić wyjątkową, 1500-metrową przestrzeń wypełnioną automatami i grami, jeszcze w tym roku.

Zobacz galerię zdjęć projektu wnętrza

Bar Zagrywki w Warszawie – metryczka projektu wnętrza

typ projektowanej przestrzeni: coctail bar
inwestor: Zagrywki
pracownia: MFRMGR
realizacja: w toku
lokalizacja: Nowy Świat 4a, Warszawa
projektowana powierzchnia: 1500 m2
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!