Apartament w Warszawie - wnętrze z klasą

Apartament w Warszawie - wnętrze z klasą

Oto mieszkanie, przy którego aranżacji projektanci czerpali inspirację z różnych stylów. Ostateczny efekt zachwyca wyszukanym smakiem i ponadczasowym designem.  

Realizacja 115-metrowego apartamentu w Warszawie odbyła się w tym roku, a autorem realizacji jest pracownia AAW studio projektowe. Architekci znani z indywidualnego podejścia do klienta, także tym razem pragnęli maksymalnie dopasować przestrzenie do preferencji przyszłych domowników. Nie po raz pierwszy projektanci zaproponowali nam wyjątkową, elegancką aranżację przestrzeni – swoje zamiłowanie do klasycznych form pokazali nam wcześniej projektując wnętrze mieszkania w stylu glamour. Tym razem klasyczna elegancja zaserwowana została w nowoczesnej interpretacji.

W planie apartamentu możemy wyróżnić obszerną strefę dzienną łączącą w sobie funkcje salonu, jadalni oraz kuchni. Ponadto ze strefy dziennej możemy wyjść na rozległy taras, z którego rozciąga się panoramiczny widok na otaczającą budynek zieleń. W strefie dziennej wydzielony został również gabinet. W strefie nocnej znajdziemy prywatne przestrzenie domowników, w tym sypialnię master, drugi gabinet oraz dwie łazienki.

Wnętrze z klasą od AAW studio projektowe

Przeszklony gabinet w domu

Wnętrze apartamentu zaaranżowane zostało w nowoczesnym, ale i bardzo eleganckim stylu. Zarówno projektantom, jak i inwestorom zależało, aby wnętrze miało klasę, charakter, a jednocześnie było funkcjonalne i przestronne. Dzięki indywidualnie dopasowanym rozwiązaniom, takim jak zabudowy meblowe oraz kamienne, wykonane na zamówienie, możliwe było pełne wykorzystanie potencjału tego wnętrza.

Interesującym rozwiązaniem jest wydzielenie w przestrzeni dziennej częściowo przeszklonego gabinetu. Przyciemniana szyba wprowadza poczucie prywatności, a jednocześnie nie dzieli pomieszczenia. Dzięki temu strefa dzienna zdaje się być przestronna, a przy okazji ciekawa. Jako kontrapunkt dla ciemnej bryły gabinetu pozostała część strefy dziennej zaaranżowana została w bieli. Uzupełnieniem jest drewno, które wykorzystane zostało jako okładzina ściany telewizyjnej czy elementy zabudowy kuchennej.

Wnętrze z klasą od AAW studio projektowe

Turkus we wnętrzu

W aranżacji projektanci wykorzystali soczysty odcień turkusowy, mianując go głównym akcentem kolorystycznym, prowadzonym przez kolejne wnętrzu. Turkus wita nas już w strefie dziennej, gdzie wykorzystany został jako kolor obicia siedzisk oraz tapicerowanych oparć rozciągniętych na cała wysokość ścian. W strefie dziennej turkus pojawia się jako obicie siedzisk oraz pojawiające się elementy dekoracyjne. Niebieski wykorzystany został także w jednym z pomieszczeń prywatnych, gdzie oblał jedną ze ścian.

W pozostałych przestrzeniach prywatnych architekci postawili na zredukowaną paletę kolorów, pozbawioną silnych akcentów kolorystycznych. Królują tam naturalne barwy, jak brązy, beże i złamana biel, zestawione z czarnymi dodatkami.

Zobacz galerię zdjęć aranżacji wnętrza

Wnętrze z klasą – metryczka projektu mieszkania

typ projektowanej przestrzeni: apartament
inwestor: prywatny
pracownia: AAW studio projektowe / aawstudio.pl
projekt: 2018
realizacja: 2019
lokalizacja: Warszawa
projektowana powierzchnia: 115 m2
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!