Industrialna aranżacja mieszkania w Moskwie

Industrialna aranżacja mieszkania w Moskwie

Nieduże, 2-pokojowe mieszkanie o otwartym planie zaaranżowane zostało w stylu industrialnym. Sufit zdobi beton, ścianę bielona cegła, zaś wnętrza wypełniają proste i komfortowe meble.

Mieszkanie o powierzchni 40 m2 zlokalizowane jest w sercu Moskwy. Inwestorem jest młoda kobieta, lubiąca spędzać czas z książką, stroniąca za to od spędzania czasu w kuchni. Z tego powodu mieszkanie musiało zostać urządzone w sposób komfortowy, umożliwiający wygodny odpoczynek, sama zaś kuchnia mogła być maksymalnie zmniejszona. Inwestorka powierzyła aranżację swojego niedużego mieszkania pracowni Cartelle Design. Projektanci w składzie Denis Krasikov, Anastasiia Struchkova i Marina Tsoi zaproponowali stylową i interesującą estetykę, utrzymaną w industrialnym tonie.

Industrialne wnętrze mieszkania

Styl loftowy we wnętrzu

Jako że mieszkanie posiada wysokie stropy oraz odkryte belki sufitowe, a panoramiczne okna wpuszczają do wnętrza sporo światła, industrialna stylistyka narzucała się sama. Projektanci zaserwowali ją w minimalistycznej formie, proponując proste i formy. Zdecydowano zastosować minimalną ilość podziałów pomieszczenia, dzięki czemu w mieszkaniu wyróżniamy obszerną, otwartą strefę dzienną, która łączy w sobie salon, sypialnię, jadalnię oraz kuchnię. Oprócz niej w mieszkaniu znajduje się jeszcze garderoba z wydzielonym miejscem do pracy oraz łazienka.

Industrialne wnętrze mieszkania

Monochromatyczne wnętrze

W industrialnym duchu projektanci postawili na monochromatyczną kolorystykę wnętrza. Jasna szarość ścian, sufitu oraz tekstyliów, ciemna, drewniana podłoga i jasne drewno zabudowy doskonale ze sobą wybrzmiewają. Uzupełnieniem są malowane na czarno metalowe elementy wykończeniowe. Przytłumiona kolorystyka przełamana jest jasnymi plamami barwnymi, w postaci żółtej ramy łóżka, czerwonej oprawy lustra w holu oraz wielokolorowych modułów szafek pod oknami. Te wyraźne akcenty ożywiają wnętrze oraz nadają jej nietuzinkowego charakteru.

Industrialne wnętrze mieszkania

Industrialne oświetlenie

W mieszkaniu zaproponowanych zostało kilka świetlnych scenerii. Znajdziemy tutaj oświetlenie ogólne w postaci zamontowanych w suficie punktów świetlnych, ale też cieplejsze światło emitowane przez wiszące lampy ponad stołem czy łóżkiem. Subtelne światło, umilające wieczory z książką, dają boczne lampki zamontowane do ściany przy oknie.

Dzięki dużym przeszkleniom, mieszkanie wypełnia w dużej mierze światło naturalne. Pozbawiona okien garderoba zyskała przeszkloną ścianę, co pozwala na doświetlenie pomieszczenia.

W mieszkaniu niemal całkowicie zrezygnowano z dekoracji. Wykorzystanych zostało jedynie kilka czarno-białych plakatów oraz dekoracyjnych poduszek na siedziskach pod oknami. Głównym elementem, który ozdabia wnętrze i przykuwa uwagę, jest duży plakat z pandą zawieszony ponad łóżkiem. To on nadaje wnętrzu uroku i kameralnego charakteru.

Zobacz galerię zdjęć loftu w stylu industrialnym 

Industrialne mieszkanie w Moskwie – metryczka projektu wnętrza

typ projektowanej przestrzeni: mieszkanie
inwestor: prywatny
pracownia: Cartelle Design / Denis Krasikov, Anastasiia Struchkova, Marina Tsoi
realizacja: 2019
lokalizacja: Moskwa, Rosja
projektowana powierzchnia: 40,57 m2
zdjęcia: Denis Krasikov
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

kablili 2022-10-12 10:51:58

2006, 100 suppl 1 S22 49, abstract cost of lasix

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!