Oto wnętrza domu inspirowane sztuką – nieco eklektyczne, pełne ciekawych barw i eleganckich dodatków przestrzenie, których ukoronowaniem są obrazy sanockiego malarza Jana Szczepana Szczepkowskiego.
Znajdujący się pod Gorzowem dom w stylu nowoczesnej stodoły zaprojektowany został jako dom własny architektki Ady Jureczko z pracowni Peritus Consulting. Dom o powierzchni 145 m2 jest podpiwniczony, a na dole mieszczą się garaże, kotłownie, spiżarnia i łazienka. W górnej części znajdują się przestrzenie dzienne oraz prywatne domowników. Należą do nich otwarta strefa dzienna w postaci salonu, kuchni i holu, trzy sypialnie oraz dwie łazienki.
Prosta w formie bryła domu opatrzona jest w obszerne okna, przez które można podziwiać piękną zieleń i rozciągające się tuż obok malownicze wzgórza. W to wyjątkowo urokliwe miejsce doskonale wpisują się naturalne przestrzenie, w których królują drewno i kamień.
Inspiracją do powstania projektu domu pod Gorzowem były obrazy sanockiego malarza Jana Szczepana Szczepanowskiego. Architektka lubująca się w twórczości artysty postanowiła uczynić jego dzieła dominantą, z której wyprowadzona została dalsza koncepcja wnętrza. W ten sposób udało się uzyskać wnętrze nieco eklektyczne, wypełnione przyjemnymi i ciepłymi barwami. Uzupełnieniem są miedziane dodatki o eleganckiej formie. Wnętrze łączy w sobie estetykę nawiązującą do wiejskich posiadłości z nowoczesnymi wpływami.
Przykuwającym elementem pojawiającym się we wnętrzach jest oprawa sufitu, która powstała według autorskiego projektu architektki. Składa się ona ze stalowych ceowników, drewna oraz sklejki, a całość daje przestrzeniom nieco rustykalnego charakteru. W tej samej myśli wykonana została kamienna posadzka, czy ściana z cegły w salonie. Uzupełnieniem jest czarny, trójnogi piec.
W strefie dziennej zaaranżowana została nowoczesna forma otwartej kuchni o monolitycznej, wysokiej zabudowie oraz wolnostojącej wyspy. Ponad tą ostatnią zamontowana została stalowa konstrukcja będąca stelażem okapu oraz półki. Ta nowoczesna kuchnia dobrze komponuje się z pojawiającymi się w części salonu akcentami z lat 60. ubiegłego stulecia, takimi jak stolikami kawowymi czy kultowym fotelem 366 projektu Jana Chierowskiego.
W łazienkach projektantka postawiła na ciemną kolorystykę. Podstawą aranżacji są naturalne materiały wykończeniowe w ciemnych barwach, takie jak czarne płytki czy beton. Ciekawym przełamaniem jest skontrastowanie ich z naturalnym drewnem czy ręcznie wypalanymi heksagonami w odcieniach szmaragdowej zieleni. Nie brakuje tutaj także eleganckich dodatków, jak miedziane baterie czy minimalistyczne w formie lampki Crystal Bulb od Lee Brooma.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
typ projektowanej przestrzeni: dom własny architektki
pracownia: Ada Jureczko / Peritus Consulting
realizacja: 2019
lokalizacja: okolice Gorzowa
projektowana powierzchnia: 145 m2
zdjęcia: Alicja Karnia-Burdzińska Fotografia
opracowanie: Wiola Imiolczyk
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Projekt niewielkiego mieszkania w Poznaniu autorstwa Biura Projektowego Genero to...
czytajNiewielki, dwudziestoletni dom jednorodzinny na Śląsku doczekał się gruntownego remontu....
czytajLokal powstał na adaptowanym na funkcję mieszkaniową strychu kamienicy na...
czytajW otwartej i jasnej przestrzeni każdy z domowników znajdzie przytulne...
czytaj
Ilość komentarzy: 0
Dodaj nowy komentarz