Nowoczesne mieszkanie na Mokotowie

Nowoczesne mieszkanie na Mokotowie

Nowoczesne wnętrze mieszkania, które wypełnione zostało szeregiem niekonwencjonalnych rozwiązań – tak prezentuje się ostatnia realizacja mieszkania na Mokotowie, zaaranżowanego przez pracownię Kwojciechowska Studio.

W mieszkaniu na Mokotowie znajduje się wszystko, czego potrzeba – przestronne wnętrza, dużo światła, wygodne rozwiązania funkcjonalne i sporo miejsca do przechowywania. Autorem realizacji jest pracownia Kwojciechowska Studio z Warszawy. Sercem mieszkania jest otwarta strefa dzienna, łącząca w sobie funkcje salonu, kuchni i jadalni. W pozostałej części mieszkania zaaranżowane zostały prywatne przestrzenie domowników, czyli elegancka sypialnia oraz łazienka.

Nowoczesne mieszkanie z betonem na ścianie

Beton w salonie

W strefie dziennej dominującym materiałem wykończeniowym jest beton architektoniczny, który niezmiennie cieszy się dużą popularnością we wnętrzach. W warszawskim mieszkaniu w postaci tynku betonowego o efekcie płyt ozdobił on jedną ze ścian pomieszczenia, wraz z częścią odsłoniętego sufitu. W drugiej części pomieszczenia wykonany został sufit podwieszany z wpuszczanymi punktami świetlnymi, co daje efekt praktycznego strefowania oraz dynamizacji przestrzeni. Znajdziemy tutaj także drewnianą okładzinę w ciemnym kolorze, która biegnie od ściany kuchennej i kontynuowana jest na suficie.

W jednorzędowej kuchni zamontowany został ciąg szafek niskich wraz z blatem roboczym, a także wysoka zabudowa kuchenna z urządzeniami ustawionymi w słupku. Uzupełnieniem jest praktyczna wyspa kuchenna. W przestrzeni kuchni znajdziemy materiały wykończeniowe w postaci kamiennych płyt o rysunku marmuru. Nowoczesna kuchnia wyposażona została w industrialne elementy, które dobrze komponują się z betonem – są nimi stalowe konstrukcje pokryte czarną powłoką, będące stelażem półek i prostokątnego okapu.

Nowoczesne mieszkanie z betonem na ścianie

Czarna cegła w sypialni

Niezwykłym pomieszczeniem w mieszkaniu jest sypialnia, znajdująca się za przeszklonymi drzwiami harmonijkowymi typu loft. W sypialni głównym elementem jest obszerne łóżko, usytuowane centralnie. Dominantą we wnętrzu jest specjalnie zaprojektowany baldachim, który wyrasta zza wezgłowia. Ciężka, czarna konstrukcja stała się najbardziej eksponowaną częścią aranżacji i nadała jej niepowtarzalnego charakteru. Doskonałym uzupełnieniem jest dobrze zaprojektowane oświetlenie, w postaci subtelnego światła dekoracyjnego oraz dwóch lamp wiszących ponad szafkami nocnymi. Dzięki temu wnętrze staje się niezwykle eleganckie, a przy tym kameralne i przytulne.

Nowoczesne mieszkanie z betonem na ścianie

Łazienka niczym pokój kąpielowy

Na uwagę zasługuje także łazienka, która choć nieduża, sprawia wrażenie eleganckiego i komfortowego pokoju kąpielowego. Nie bez znaczenia jest wybór wolnostojącej wanny usytuowanej na tle modnego mikrocementu. Także tutaj pojawia się drewniana, ryflowana okładzina ze specjalnie zabezpieczonej sklejki, która może być wykorzystywana w pomieszczeniach wilgotnych. Oprócz wanny w łazience stanęła także praktyczna i estetyczna kabina prysznicowa typu walk in.  

Zobacz galerię zdjęć aranżacji mieszkania

Nowoczesne mieszkanie na Mokotowie – metryczka projektu wnętrza

typ projektowanej przestrzeni: mieszkanie
inwestor: prywatny
pracownia: Kwojciechowska Studio / www.kwojciechowskastudio.pl
realizacja: 2019
lokalizacja: Mokotów, Warszawa
zdjęcia: Dima Kruglov
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!