Pokazowy dom na skraju lasu pracowni JSK Studio

Pokazowy dom na skraju lasu pracowni JSK Studio

Myślicie o rearanżacji własnego mieszkania i potrzebujecie inspiracji? To właśnie z myślą o Was powstał dom pokazowy na skraju lasu od JSK Studio.

Dom pokazowy znajduje się w Łodzi, przy ulicy Rogowskiej. Zlokalizowany tuż na skraju Lasu Łagiewnickiego pięknie wpisuje się w otaczającą go zieleń. Dom oraz jego wnętrza zaprojektowane zostały przez pracownię JSK Studio, która słynie z nowoczesnych projektów domów prywatnych, ale też obiektów publicznych.

Dom na skraju lasu zaprojektowany został z myślą o klientach firmy, którzy mogą na żywo zapoznać się z propozycjami architektów. We wnętrzach domu zaprezentowany został szeroki wachlarz nowoczesnych rozwiązań funkcjonalnych, a także materiałowych, z jakich korzysta pracownia JSK Studio. Jasna, przeszklona przestrzeń budynku wypełniona została wysokiej klasy, współczesnym designem w najlepszym wydaniu.  

Pokazowe wnętrze od JSK Architekci

Dom pokazowy jako miejsce inspiracji

Dom w Łodzi od JSK Studio zaaranżowany został tak, jakby był zamieszkany przez miłośników nowoczesności i luksusu. Wnętrza utrzymane są w odcieniach szarości, ściany i podłogę ozdabiają szlachetne materiały – marmur i granit na wysoki połysk rozświetlają przestrzeń. W kolejnych pomieszczeniach pojawiają się ekskluzywne meble oraz wyszukane dekoracje.

Na parterze domu pokazowego zaaranżowana została wysoka, w dużej mierze przeszklona strefa dzienna. W przestronnym pomieszczeniu zrezygnowano z podziałów – znajdziemy tutaj zarówno strefę salonu, jadalni oraz kuchni. Stąd możemy dostać się na taras, by podziwiać soczystą zieleń lasu. Z parterowej strefy dziennej można dostać się na praktyczną i modną antresolę. Prowadzą tam podwieszane schody dywanowe o szklanej balustradzie. Na piętrze zaaranżowane zostały prywatne pomieszczenia, jak sypialnia oraz łazienki.

Pokazowe wnętrze od JSK Architekci

Nowoczesne wnętrze glamour

W projekcie wnętrza architekci postawili na przyciągające wzrok wyposażenie w stylu nowoczesnego glamour. Nie brakuje tutaj połyskujących elementów z chromowanej stali, a także błyszczących tekstyliów, jak dywan w salonie czy obicie sofy w strefie wejściowej. Uzupełnieniem aranżacji są wyszukane oprawy oświetleniowe. Nowoczesna bryła lampy stojącej o czarnej konstrukcji czy niezwykle lekka, ażurowa forma lampy podwieszonej nad stołem w jadalni determinują projekt strefy dziennej.

Oprócz wyrafinowanego wzornictwa, projektanci mieli na uwadze funkcjonalność przestrzeni. Wyrazem tego jest projekt kuchni, gdzie znajdziemy zarówno sporą przestrzeń do przechowywania, jak i do przygotowywania. Temu drugiemu służą dwa długie blaty robocze. Ponad wyspą zainstalowana została kolejna przykuwająca wzrok oprawa oświetleniowa w postaci szyny LED o nowoczesnej, czarnej konstrukcji.

Zobacz galerię zdjęć pokazowego wnętrza

Pokazowy dom na skraju lasu pracowni JSK Studio – metryczka projektu wnętrza

typ projektowanej przestrzeni: dom pokazowy
inwestor: JSK Studio
pracowni: JSK STUDIO ARCHITEKTONICZNE SYLWIA KOLENDA. 
realizacja: 2019
lokalizacja: ul. Rogowska, Łódź
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!