Industrialny projekt wnętrza kawalerki na wynajem

Industrialny projekt wnętrza kawalerki na wynajem

Niewielkie wnętrze przeznaczone na wynajem krótkoterminowy – oto projekt kawalerki od Simple Art Form. Industrialny charakter przestrzeni oddaje cegła na ścianach i stalowe elementy wyposażenia.

Projektanci z krakowskiej pracowni Simple Art Form przygotowali dla nas ciekawy projekt wnętrza kawalerki z przeznaczeniem na wynajem krótkoterminowy. Wysokie wnętrza 23-metrowego lokalu pozwoliły na zaaranżowanie praktycznej antresoli, dzięki której mieszkanie zyskało sporo przestrzeni użytkowej. Kawalerka w Krakowie posiada wszystko, czego można byłoby oczekiwać od mieszkania wynajętego na przedłużony weekend w tętniącym życiem mieście.

We wnętrzu zaproponowany został industrialny styl, który dobrze wpisuje się w przestrzeń miasta. Bo chociaż Kraków nie słynie z fabryk i kopalń, to jednak poszczególne elementy zaczerpnięte z loftowej estetyki wpisują się w krajobraz tutejszej zabudowy. Wychodzący na ulicę, parterowy lokal posiada duże przeszklenia, które wypełniają wnętrze światłem i powietrzem.  

Projekt kawalerki na wynajem

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni

Chociaż powierzchnia lokalu jest nieduża, kawalerka ma ponad 4 m wysokości. To właśnie projektanci uznali za główny atut i szansę na znaczne powiększenie przestrzeni użytkowej. W przestrzeni mieszkania wydzielone zostały strefa wejściowa, strefa dzienna w postaci salonu, niedużej jadalni oraz aneksu kuchennego. Do aneksu przylega bezpośrednia łazienka. Na antresoli znalazło się miejsce na sypialnię.

Projekt kawalerki na wynajem

Industrialny styl wnętrza

W mieszkaniu króluje cegła, która wyeksponowana została na jednej ze ścian lokalu. Pozostałe ściany pokryte są bielą, a w jednej z nich przeprute zostały sięgające sufitu przeszklenia o wyraźnych, czarnych obramieniach. Na podłodze znajdziemy drewno o naturalnym wybarwieniu. To ono wykorzystane zostało również jako blaty stołów oraz stopnie spiralnych schodów o stalowej konstrukcji malowanej na czarno.

Czarna stal pojawia się na każdym kroku. Wykorzystana została również jako konstrukcja antresoli oraz wyposażenia. Jadalniany stół wyposażony został w czarny stelaż, a dostawiono do niego stalowe krzesła inspirowane kultowym modelem Tolix. Uzupełnieniem aranżacji jest czerwień, która obleka poszczególne meble i dekoracje. Czerwone poduszki, lampiony oraz akcesoria kuchenne dobrze się prezentują na tle cegły i matowej czerni. Ponad stołem zawisły również czerwone oprawy oświetleniowe o industrialnym charakterze.

Projekt kawalerki na wynajem

Fototapeta w łazience

Jak pisaliśmy ostatnio, fototapeta króluje w aranżacjach naszych wnętrz. Znajdujemy ją nie tylko w salonie czy sypialni, bo równie dobrze prezentować się może w łazience. W tym przypadku, chociaż łazienka jest nieduża, fototapeta dobrze uzupełnia przestrzeń. Wybrane zostało achromatyczne przedstawienie stalowego mostu, który dobrze komponuje się z zaproponowaną loftową estetyką. W łazience znalazło się także duże lustro powiększające przestrzeń. Interesującym i odważnym rozwiązaniem jest czarny sufit ze sklejki, która stanowi podstawę antresoli.

Zobacz galerię zdjęć projektu małego mieszkania

Industrialny projekt wnętrza kawalerki na wynajem – metryczka projektu małego mieszkania

typ projektowanej przestrzeni: kawalerka
inwestor: prywatny
pracownia: Simple Art Form
lokalizacja: Kraków
projekt: 2019
projektowana powierzchnia: 23 m2
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!