ARENA DESIGN 2020 w Poznaniu - znamy hasło przewodnie

ARENA DESIGN 2020 w Poznaniu - znamy hasło przewodnie

W dniach 25–28 lutego 2020 r. na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędą się największe targi wnętrzarskie ARENA DESIGN 2020, które co roku inicjują ważne debaty o społecznych i estetycznych aspektach dizajnu. Tym razem będą przyglądać się idei slowness.

Hasło przewodnie targód designu: SLOWNESS

Gwałtowne tempo zmian społecznych, przemysłowa nadprodukcja, rewolucja technologiczna spowodowały, że żyjemy w kulturze uzależnionej od prędkości, osiągania maksymalnej efektywności i zatopionej w nadmiarze. Konsumujemy i wyrzucamy. W codziennym pędzie eksploatujemy świat, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji takich działań. W obliczu katastrofy ekologicznej ARENA DESIGN 2020 proponuje rozpocząć dyskusję nad ideą slowness.

Podczas ubiegłorocznych Targów uczestnicy przyglądali się różnorakim aspektom „Transformacji” – przekształceniom społecznym, technologicznym, ekonomicznym, ale również tym kluczowym dla dizajnu – przekształceniom materiałów, procesów produkcji czy warsztatów pracy twórców. Zmianom gwałtownym, wywierającym mocny wpływ na środowisko. Tegoroczna tematyka slowness jest zatem konsekwencją zeszłorocznych debat. Wyhamowanie, spowolnienie, niespieszność nie stanowią bowiem zagrożenia dla światowej ekonomii. Odwrotnie, dochodzimy do kresu wytrzymałości naszej planety. Dlatego warto poszukać dobrych, nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym jesteśmy w stanie wprowadzać produkowane przedmioty do ponownego obiegu. Stawiać na jakość, lokalność, rozwój zrównoważony. Organizatorzy chcą, żeby ARENA DESIGN 2020 stała się przestrzenią namysłu nad implementowaniem ruchu slowness do strategii biznesowych czy strategii rozwoju marek.

Program ARENA DESIGN 2020

ARENA DESIGN to niepowtarzalne na polskim rynku wydarzenie kulturalne prezentujące śmiałą i nowatorską twórczość rodzimych i zagranicznych projektantów, kreujące estetyczne trendy, a także stwarzające pole do szerokiej dyskusji o aktualnych i ważkich problemach branży projektowej. W tym roku tematy debat oscylować będą wokół koncepcji świadomego wykorzystywania surowców, świadomego budowania marek i odpowiedzialnego dizajnu. Podczas ARENY DESIGN 2020 odbędzie się wiele wystaw, wykładów poświęconych ruchowi slowness i debat skierowanych do projektantów i architektów wnętrz. Pojawią się gwiazdy współczesnego wzornictwa przemysłowego, a także autorzy wyznaczający nowe kierunki dizajnu.

- ARENA DESIGN 2020 w zdecydowany sposób wyraża swój sprzeciw wobec zjawiska podróbek w dizajnie. Kierując się nowymi przepisami dotyczącymi wytwarzania przemysłowo produkowanych prac artystycznych i ochrony praw własności intelektualnej, dołożymy wszelkich starań, aby na ARENA DESIGN 2020 znalazły się jedynie oryginalne projekty -  podkreśla Maria Jeglińska, dyrektorka kreatywna ARENA DESIGN.

Więcej informacji o targach ARENA DESIGN 2020 znajdziesz na: arenadesign.pl

Arena Design 2020

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!