W słodkiej odsłonie czyli odmienione wnętrza białostockiej kawiarni

W słodkiej odsłonie czyli odmienione wnętrza białostockiej kawiarni

SweetFit & Eat od dawna przyciągał Białostoczan pysznymi deserami. Teraz pojawił się kolejny argument, aby odwiedzić kawiarnię – odmienione wnętrza w nowoczesnej formie projektu 74studio.

Zlokalizowana na Rynku Siennym w Białymstoku kawiarnio-cukiernia SweetFit & Eat ponownie otworzyła się dla miłośników słodkości. Wcześniej lokal mieścił się przy ulicy Malmeda i był znacznie mniejszy. Teraz na 50 m2 powierzchni znajduje się miejsce dla 27 gości. Powiększone zostały nie tylko wnętrza, ale także karta dań – oprócz dietetycznych deserów, w karcie znajdziemy również wytrawne propozycje. We wnętrza tchnięto nowoczesnego ducha, który oddawać ma zainteresowanie założycieli zdrowym trybem życia. Za aranżację kawiarni odpowiada pracownia 74studio.

Pastelowy wystrój kawiarni SweetFit & Eat

Funkcjonalny układ wnętrza

SweetFit & Eat zjednał sobie rzesze amatorów już dawno. Po zmianie lokalizacji pomyślano jednak o wszystkich udogodnieniach, których wcześniej mogło brakować. Teraz w sąsiedztwie lokalu znajduje się wygodny parking, a przed kawiarnią otwarty będzie całoroczny ogródek. Praca nad projektem wnętrza lokalu nie była najłatwiejsza ze względu na trójkątny plan budynku. Ostatecznie udało się wyróżnić cztery strefy dla gości oraz przestrzeń baru, tworząc w ten sposób funkcjonalny układ przestrzenny.

Pastelowy wystrój kawiarni SweetFit & Eat

Nowoczesny sznyt aranżacji kawiarni

Aranżacja kawiarni stanowi miks współczesnych trendów z tradycyjnymi rozwiązaniami. Soft-loftowa estetyka zainspirowana została charakterystyczną kubaturą lokalu. Wysokie stropy sięgające 4m wysokości i duże wytryny doświetlające wnętrze wprowadzają nieco surowy klimat. Projektanci przełamali go poprzez zastosowanie ciepłych, pastelowych barw ścian i wyposażenia.

Uwagę przyciąga posadzka, która stanowi mieszankę barw i wzorów. Układ podłóg odpowiadać ma poszczególnym częściom funkcjonalnym i podkreślać ciągi komunikacyjne. Znajdziemy tutaj motyw terrazzo, połączony z wyraźnym wzorem czarno-białych pasów. Uzupełnieniem jest pudrowy półokrąg. W oczy rzuca się także podwieszany sufit, który w jednej części pokryty został głębokim granatem.

Pastelowy wystrój kawiarni SweetFit & Eat

Ażurowe wzory we wnętrzu

Wnętrze lokalu wydaje się niezwykle lekkie, a także pełne światła i powietrza. Okładzina ściany złożona z geometrycznego ryflowania w kolorze miętowym nawiązywać ma do pasów na posadzce. Lekkości nadają także elementy wyposażenia, takie jak delikatne formy siedzisk i stołów. Pod sufitem podwieszone zostały oryginalne oprawy oświetleniowe, a w rogu pomieszczenia stanęło interesujące lustro w ażurowej ramie.

Zobacz galerię zdjęć aranżacji kawiarni

Kawiarnia SweetFit & Eat – metryczka projektu wnętrza

typ projektowanej przestrzeni: lokal gastronomiczny
inwestor: SweetFit & Eat
pracownia: Damian Kozłowski, 74studio
realizacja: 2019
lokalizacja: Rynek Sienny, Białystok
projektowana powierzchnia: ok 50 m2
zdjęcia: Paulina Angielczyk, PARKOMETR
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!