Prestiżowa aranżacja hotelu w Monte Carlo

Prestiżowa aranżacja hotelu w Monte Carlo

W najpopularniejszej dzielnicy Monako obok najbardziej znanego na świecie kasyna mieści się Hôtel de Paris. Obiekt ten przeszedł ostatnio renowację – teraz wytworne wnętrza wypełniają pełne elegancji materiały wykończeniowe i wyszukane wyposażenie.

Ciekawa historia tego miejsca, urokliwe uliczki otoczone mandarynkowymi drzewami i zabytkowa struktura architektoniczna z różnych epok przyciągają do Monte Carlo setki tysięcy turystów. Stojący tam XIX-wieczny budynek hotelu to klasyka hotelarska w stylu belle epoque, cyklicznie odwiedzana przez Księcia Monako Alberta II Grimaldiego. Hôtel de Paris przeszedł niedawno subtelną renowację, której wykonawcą jest agencja architektoniczna Affine Design. Pracownia specjalizuje się w tworzeniu i konserwowaniu pałaców i luksusowych hoteli.

Budynek sąsiadujący ze słynnym kasynem, kawiarnią Café de Paris oraz ogrodem Boulingrins harmonijnie wpisuje się w przestrzeń miejską miasta, która w ostatnich latach poddana została gruntownej przebudowie. Dzięki przeprowadzonej renowacji zapewniona została architektoniczna spójność całego kompleksu miejskiego, sam zaś hotel zyskał nowy, odświeżony wygląd.

Aranżacja hotelu

Hotel z historią

Przed pracownią Affine Design postawiono zadanie wymagające wrażliwego podejścia do pałacu, który był już sukcesywnie zmieniany i przebudowywany. Istotnym było zachowanie niektórych charakterystycznych elementów powstałych w 1950 roku, takich jak wejście główne, hol, sala Empire i pierwszy poziom rotundy. To one bowiem podkreślają i uwypuklają tożsamość obiektu.

Delikatność i wyrafinowanie hotelu odnajdujemy również w aranżacji wnętrz oraz doborze elementów wykończeniowych. W przestrzeni 200 hotelowych pokoi zaproponowane zostały wyjątkowe meble nawiązujące do epoki, zaś podłogi ozdabiają drewniane parkiety o wzorze jodełki. Mają one nawiązywać do starożytnego, a zarazem prestiżowego otoczenia i komponować się z całym kompleksem hotelowym.

We wnętrzach dominuje jasna paleta barw. Beże, brązy i złamana biel w towarzystwie dużych przeszkleń dają efekt jasnych i pełnych powietrza wnętrz. W każdym z pokoi znajdziemy wygodne tapicerowane sofy oraz zdobiącą ściany klasyczną sztukaterię. Złote i mosiężne dodatki doskonale uzupełniają elegancką stylistykę, wprowadzając łagodny charakter art deco. Apartamenty uzupełniają niezwykle zaaranżowane łazienki, wypełnione ekskluzywną armaturą oraz szlachetnymi kamieniami.

Aranżacja hotelu

Pełne szyku pokoje hotelowe

Hotelowa aranżacja jest kompletna i konsekwentna. Wyjątkowy design odnajdujemy również w częściach ogólnodostępnych, jak lobby czy strefa restauracyjna. Przepełnione dekoracjami przestrzenie nie pozwalają wątpić, jaką klasę reprezentuje hotel. Wisienką na torcie są zaś liczne obrazy oraz dzieła sztuki, dzięki którym goście mogą poczuć się jak w prawdziwym pałacu.

Zobacz galerię zdjęć aranżacji wnętrza hotelu

Hôtel de Paris w Monte Carlo – metryczka projektu wnętrz hotelu

typ projektowanej przestrzeni: hotel
inwestor: Hôtel de Paris
pracownia: Affine Design
realizacja: 2019
lokalizacja: Monte Carlo, Monako
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!