Nowoczesna strefa dzienna domu bliźniaczego w Środzie Wielkopolskiej

Nowoczesna strefa dzienna domu bliźniaczego w Środzie Wielkopolskiej

Oto projekt, w którym liczą się materiały. Naturalne, ciepłe drewno i czarne, matowe wykończenia dają efekt kameralnej, nieco eleganckiej przestrzeni w strefie dziennej domu bliźniaczego w Środzie Wielkopolskiej.  

Chociaż to dopiero połowa projektu, strefa dzienna domu bliźniaczego w Środzie Wielkopolskiej zdążyła nas oczarować. Projekt obejmować ma wnętrza całego domu, tymczasem prezentujemy parterową strefę dzienną. Znajdziemy tutaj strefę wejściową, salon wraz z kuchnią oraz jadalnią, a także łazienkę. Inwestorem jest 5-osobowa rodzina, zaś za projekt wnętrza odpowiada Aleksandra Franczak z pracowni 404 Studio.

Strefa dzienna w drewnie

Przytulne wnętrze

Projektantka w pierwszej kolejności zajęła się mierzącą 46 m2 strefą dzienną na parterze. Zaproponowana stylistyka to połączenie nowoczesności z loftowym sznytem. Proste bryły mebli doskonale prezentują się w eleganckich wykończeniach z drewna. Uzupełnieniem są matowe płyty meblowe w czerni oraz odcieniach szarości. Paleta kolorystyczna została tutaj pięknie wyważona, dając spójny i kameralny efekt końcowy.

Już strefa wejściowa domu bliźniaczego w Środzie Wielkopolskiej wydaje się zaprojektowana w sposób bardzo funkcjonalny. Znalazła się tutaj szafa o ciekawej, modułowej budowie, dająca dużą przestrzeń do przechowywania przy jednoczesnym wrażeniu lekkości. Pojawia się tu także otwarta klatka schodowa, która wkomponowuje się w strefę salonu. Uzupełnia ją ażurowa balustrada.

W salonie króluje obszerna sofa obita szarą tkaniną. Na przeciwko znajduje się pięknie wykończona ściana telewizyjna, pełniąca również rolę kominka. To on wkomponowany został w ciemne, kamienne płyty o rysunku marmuru. Interesującym jest zastosowanie płytek 3D „Stripes” od Wow Design. Do strefy tej przynależy także ciekawie zaprojektowana drewutnia, służąca także jako praktyczne siedzisko, połączone z bryłą schodów prowadzących na piętro.

drewniana strefa dzienna

Zabudowa kuchenna w odcieniu gołębim

Na uwagę zasługuje także kuchnia, gdzie pojawiła się zabudowa kuchenna w dwóch wykończeniach – naturalnym drewnie o nowoczesnym frezowaniu frontów oraz przygaszonym, gołębim odcieniu niebieskiego. Uzupełnieniem całości są czarne elementy, takie jak oprawy oświetleniowe czy blat wyspy kuchennej. To one nadają całości charakteru typu soft loft. 

W projekcie podoba nam się także odważna łazienka, gdzie zastosowane zostały dwa rodzaje białych płytek. Takie połączenie było możliwe dzięki kolorystycznej redukcji, a więc ograniczeniu palety barw do podstawowych, takich jak czerń, biel oraz naturalne drewno. Także tutaj zauważamy industrialne nawiązania, takie jak czarne, stalowe stelaże. Odpowiednie doświetlenie przestrzeni oraz obecność okna pozwoliły na pomalowanie sufitu na matową czerń, która w tym przypadku nie działa przytłaczająco, a wręcz przeciwnie – dynamizuje aranżację.

To dopiero połowa projektu, druga część obejmie piętro budynku, gdzie znajdują się trzy sypialnie domowników oraz obszerna łazienka prywatna.

Galeria zdjęć strefy dziennej

Projekt strefy dziennej – metryczka projektu wnętrza

typ projektowanej przestrzeni: strefa dzienna domu bliźniaczego
inwestor: prywatny
projekt: Aleksandra Franczak, 404 Studio
realizacja: w toku
lokalizacja: Środa Wielkopolska
projektowana powierzchnia: 46 m2
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!