Butelkowa zieleń w projekcie wnętrza od Lena Interiors

Butelkowa zieleń w projekcie wnętrza od Lena Interiors

Głęboka, butelkowa zieleń jako kolorystyczny akcent w wyważonym wnętrzu? Jesteśmy na tak! Oto propozycja aranżacji wnętrza mieszkania, gdzie zieleń rozsiadła się w roli gwoździa programu.

Projektowane mieszkanie przeznaczone jest dla młodego przedsiębiorcy, który oczekiwał elegancji, lecz podanej w nowoczesnym wydaniu. Projekt wykonany został przez architektkę Magdalenę Albińską z warszawskiej pracowni Lena Interiors. Na niedużej powierzchni 56 m2 projektantce udało się zaaranżować funkcjonalne i estetyczne wnętrza.

W mieszkaniu znajduje się strefa wejściowa z holem, otwarta część dzienna wraz z aneksem kuchennym oraz strefą wypoczynku. Ponadto w mieszkaniu znajduje się toaleta dla gości. Do strefy prywatnej mieszkania należy przestronna sypialnia z wydzielonym miejsce do pracy oraz prywatna łazienka.

Projekt salonu z zielonymi akcentami

Industrialne inspiracje we wnętrzu

W projekcie architektka czerpała inspiracje z najróżniejszych stylów wnętrzarskich, zaczynając od nowoczesnego, na kolonialnym kończąc. Jednak w oczy szczególnie rzucają się industrialne elementy w postaci stalowych stelaży mebli oraz części wyposażenia łazienki. Wzrok przyciągaja także minimalistyczne bryły o prostych geometrycznych formach.

Dobrze zaaranżowane oświetlenie nadaje wnętrzom wyszukanego charakteru. Punkty świetlne poprowadzone w postaci wpuszczonej linii w podwieszanym suficie łączą przestrzeń aneksu kuchennego i strefy wejściowej. W strefie salonu pojawia się dekoracyjna oprawa oświetleniowa, która dodatkowo daje przyjemne i praktyczne światło ponad stolikiem. Boczne lampki ponad sofą ułatwiają wieczorne czytanie książki, a dekoracyjne oświetlenie ściany telewizyjnej dobrze przełamuje intensywny blask telewizora.

Projekt salonu z zielonymi akcentami

Zielona sofa

Królową aranżacji jest zielona sofa w eleganckim, butelkowym odcieniu. U jej stóp położony został dywan o cieniowanym deseniu. Zieleń stanowi kolorystyczną dominantę w przestrzeni, a uzupełniające ją złote dodatki dają efekt wyszukanych wnętrz. Zielone plamy barwne pojawiają się także w innych przestrzeniach mieszkania, w postaci podwieszonych pnącz roślin czy niedużych nasadzeń w doniczkach. Wszystko to razem daje spójny i konsekwentny design.

Butelkowa zieleń króluje także w sypialni, chociaż tutaj władzą dzielić się musi z pięknym, ciemnym drewnem, którym obłożone zostały ściany. Drewno stanowi też ściany zabudowy do przechowywania. W centralnym miejscu pomieszczenia znajduje się łóżko o obszernej, obszytej zielenią ramie. Całość uzupełniają nowoczesne elementy umeblowania o industrialnym charakterze, jak komoda czy wkomponowane we wnękę biurko.

Zobacz galerię zdjęć projektu mieszkania

Butelkowa zieleń w projekcie wnętrza – metryczka projektu mieszkania

typ projektowanej przestrzeni: mieszaknie
inwestor: prywatny
pracownia: Lena Interiors
projekt: 2019
projektowana powierzchnia: 56 m2
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!