Spaces Marszałkowska jako najlepsza przestrzeń coworkingowa 2019 w Polsce

Spaces Marszałkowska jako najlepsza przestrzeń coworkingowa 2019 w Polsce

Położona w centrum miasta przestrzeń coworkingowa Spaces Marszałkowska to miejsce spotkań i pracy wspólnej, które inspiruje. Wypełnione drewnem biuro nagrodzone zostało Biurowym Oscarem w konkursie Office Superstar 2019.

Pisaliśmy wcześniej o wynikach konkursu Office Superstar 2019 , który wyłonił 15 laureatów najlepiej zaaranżowanych przestrzeni biurowych w poszczególnych kategoriach. Jedną z nagrodzonych przestrzeni jest warszawski coworking Spaces Marszałkowska. Jest to pierwsza siedziba holenderskiej firmy w Polsce, która otwarta została w ubiegłym grudniu. Przestrzeń dedykowana jest start-upom, małym, lokalnym firmom oraz przedstawicielom międzynarodowych korporacji.

Za aranżację biurowych powierzchni Spaces odpowiedzialna jest firma Tétris. Architekci zaprojektowali trzy kondygnacje mieszczącego się w centrum miasta biurowca Centrum Marszałkowska. Łączna projektowana powierzchnia wynosi blisko 6 tys. m2, a na niej mieszczą się strefy do cichej pracy, spotkań oraz wspólnych posiłków.

Spaces Marszałkowska, najlepsze biuro 2019

Aranżacja biura pod ścisłą kontrolą

Zanim Spaces Marszałkowska miała otworzyć się dla najemców, wnętrza podlegały ścisłej kontroli zespołowi ds. stylizacji wnętrz, który przyleciał z Amsterdamu. Jego zadaniem było sprawdzenie zgodności najmniejszych detali, jak właściwe ułożenie książek, wybór roślin czy dekoracje, które nie tylko miały podnosić komfort pracy, ale też oddawać aurę biur, cieszących się ogromną popularnością za granicą.

Architekci w pełni oddali filozofię marki. Szczególnie w częściach wspólnych proste formy zabudowy oraz elementy z naturalnego drewna budują niemal domowy klimat. Uzupełnieniem są miękkie, dodające ciepła tkaniny oraz biel i szarości ścian i okładzin. Biura Spaces słyną z uniwersalnej i elastycznej estetyki, w której najemcy czują się dobrze, niezależnie od tego, czy znajdują się obecnie w Warszawie czy w Nowym Jorku.

Spaces Marszałkowska, najlepsze biuro 2019

Coworking czyli społeczność

Kultura marki Spaces oparta jest na energii społeczności i kreatywnym środowisku pracy. Na ścianach części wspólnych znajdują się korkowe tablice, na których członkowie klubu pozostawiają swoje wizytówki. Wygodna i kameralna przestrzeń socjalna, gdzie można napić się kawy serwowanej przez utalentowanego baristę, służy tzw. „kolizjom twórczym”, czyli spotkaniom ludzi z różnych stron świata, które skutkować mogą inspirującej wymianie myśli.

Podobnie jak w innych biurach Spaces, także w Warszawie do wyboru mamy przestrzenie współdzielone, ale także własne biurko w pomieszczeniach współdzielonych czy też biuro prywatne. Ponadto czekają tu na nas również sale konferencyjne, umożliwiające burze mózgów większych zespołów. A to wszystko przy unoszącym się w powietrzu, specjalnie stworzonym zapachu Spirit de Travail, który ma podnosić zadowolenie i produktywność pracowników.

Zobacz galerię zdjęć wnętrz biurowych 

Spaces Marszałkowska – metryczka aranżacji biura

typ projektowanej przestrzeni: biuro coworkingowe
inwestor: Spaces
pracownia: Tétris
realizacja: 2018
lokalizacja: Centrum Marszałkowska, Warszawa
projektowana powierzchnia: ok. 6 tys. m2
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!