Akademik XXI wieku czyli aranżacja wnętrza LivinnX Kraków

Akademik XXI wieku czyli aranżacja wnętrza LivinnX Kraków

Zatłoczone pokoje, wspólne łazienki i niewygodne, wysłużone łóżka? Nic z tych rzeczy! W Krakowie swoją działalność właśnie rozpoczął nowoczesny akademik LivinnX. W takich przestrzeniach przyjemnie jest studiować.

Akademik LivinnX zlokalizowany jest w Krakowie przy ulicy Romanowicza 4, w odrestaurowanym budynku, w którym niegdyś mieściły się zakłady Telpod. Nowo otwarty obiekt oferuje aż 710 miejsc dla studentów, do dyspozycji których przygotowane zostały jednostki mieszkalne przeznaczone dla 1, 2, 3 lub 4 osób. Każde ze studenckich mieszkań jest w pełni wyposażone tak, aby zapewnić wynajmującym prawdziwie luksusowe warunki do życia i studiowania. Wnętrza akademika zaaranżowane zostały we współpracy architektów z pracowni Make It Yours oraz IMB Asymetria.

Najnowocześniejszy akademik w Polsce projektu Make It Yours, IMB Asymetria

Najnowocześniejszy akademik w Polsce

Nie bez przyczyny akademik LivinnX szczyci się mianem najnowocześniejszego akademika w Polsce. Krakowski obiekt stworzony został dla studentów, którzy oczekują najwyższego komfortu oraz szeregu udogodnień. Każda z 290 jednostek mieszkalnych wyposażona została w strefę dzienną połączoną z aneksem kuchennym i łazienką. Mieszkania są kompletnie umeblowane, gotowe do zamieszkania.

Jednak to, co szczególnie przyciąga potencjalnych wynajmujących, to wyjątkowe zaplecze obiektu. W akademiku zaaranżowane zostały wspólne strefy dzienne, sprzyjające nauce oraz zawieraniu nowych znajomości. Studenci mają też dostęp do wspólnej kuchni, całodobowej siłowni, ścianki wspinaczkowej, sali do jogi oraz pracowni artystycznej. Ponadto na terenie obiektu znajduje się sklep i restauracja, zaś na dachu zlokalizowane zostało jacuzzi. W budynku zainstalowany został monitoring, a cały obiekt podlega 24-godzinnej ochronie.

Najnowocześniejszy akademik w Polsce projektu Make It Yours, IMB Asymetria

Funkcjonalne wnętrza dla studentów

Podczas prac projektowych szczególny nacisk położony został na maksymalne wykorzystanie przestrzeni oraz funkcjonalność poszczególnych pomieszczeń. Ważne było, aby założenie odpowiadało potrzebom studentów, a jednocześnie przykuwało wzrok swoim designem. Projektanci postawili na industrialne przestrzenie wypełnione soczystymi kolorami i ożywczą roślinnością. W ten sposób zachowany został dawny charakter obiektu, który przez lata służył jako fabryka podzespołów elektronicznych.

Przeplatające się strefy wspólne oraz prywatne wykonane zostały z dbałością o najmniejszy detal. Wprowadzone zostało pieczołowicie wybrane wyposażenie oraz materiały wykończeniowe. Jakość w połączeniu sprawiają, że przestrzeń akademika można określić jako studenckie all inclusive.

 

Zobacz galerię zdjęć nowoczesnego wnętrza akademiku

Akademik XXI wieku czyli aranżacja wnętrza LivinnX Kraków – metryczka aranżacji wnętrza

typ projektowanej przestrzeni: akademik
inwestor: Golub GetHouse we współpracy z CA Ventures International
pracownia: Make It Yours, IMB Asymetria
realizacja: 2019
lokalizacja: ul. Romanowicza 4, Kraków
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!