Modernistyczny charakter wnętrza domu Lo...ng House

Modernistyczny charakter wnętrza domu Lo...ng House

Lo...ng House w Łodzi projektu Reform Architekt robi furorę nie tylko swoją architekturą. Uwolniony plan wnętrz zachwyca obecnością światła i powietrza, a zredukowana kolorystyka dobrze podkreśla modernistyczny charakter.

Dom Lo...ng House to odważny projekt pracowni Reform Architekt z Łodzi, która przyzwyczaiła już nas do wyrafinowanych realizacji. Na czele pracowni stoi Marcin Tomaszewski, który swoim bezkompromisowym podejściem do projektowania zachwycił nas już przy okazji projektu domu w Szczecinie. Nazwa domu w Łodzi jest nieprzypadkowa. Jego liniowy plan podyktowany został przez sytuację parceli. Ponadto w obrębie działki rośnie sporo starych drzew, których obecność musiała zostać uwzględniona w projekcie. Inwestor zastrzegł bowiem, aby nie prowadzić wycinki. W ten sposób wykrystalizowała się ostateczna forma, jaką przybrał obiekt – podłużna bryła z płaskim dachem z olbrzymimi przeszkleniami, które zapewniają widok na sąsiednią działkę z zielenią.

wnętrze domu, modernistyczny dom, modernistyczne wnętrze, Reform Architekt, Marcin Tomaszewski, Lo...ng House, otwarte wnętrze, otwarta przestrzeń domu

Otwarta przestrzeń dzienna

Projekt Lo...ng House obejmował powierzchnię 550 m2, która miała być domem dla rodziny z dwójką dzieci. To, co zachwyca już z zewnątrz, to niemal pełne przeszklenie strefy dziennej, dające efekt nieograniczonej, wypełnionej powietrzem i światłem przestrzeni. We wnętrzu czeka na nas obszerna strefa wypoczynkowa, wygodna kuchnia oraz jadalnia. Wrażenie robi również antresola, której obecność daje efekt niezwykle wysokiego wnętrza strefy dziennej.

W domu królują naturalne kolory, takie jak szarości, brązy i beże. Uzupełniają je naturalne drewno oraz czerń wielkoformatowych marmurowych płyt. Powierzchnia tych ostatnich charakteryzuje się wysokim połyskiem, który wyróżnia się na tle matowych frontów przeważających w przestrzeni domu. Ocieplającym elementem są przyjemne w dotyku tkaniny, które udekorowały okna, a także rozsiadły się wygodnie na siedziskach w salonie i jadalni.

wnętrze domu, modernistyczny dom, modernistyczne wnętrze, Reform Architekt, Marcin Tomaszewski, Lo...ng House, otwarte wnętrze, otwarta przestrzeń domu

Witajcie w modernizmie

Aranżacja przestrzeni domu nawiązuje do wracającej do łask estetyki, która pojawiła się w latach 20. ubiegłego wieku. Modernistyczne nawiązania są tutaj bardzo wyraźne – uwolniony plan, liczne przeszklenia, a za nimi zieleń. Także samo wyposażenie nawiązuje do dawnych wnętrz z okresu wielkiego przełomu w architekturze. Uproszczone, zgeometryzowane bryły mebli doskonale wpisują się w tak zaprojektowaną przestrzeń. Idea „mniej znaczy więcej” wyrażona została tutaj zarówno poprzez kolorystyczną redukcję, jak i oszczędność dekoracji.

Wprowadzone meble mają być przede wszystkim wygodne. Na szczególną uwagę zasługuje obszerny, tapicerowany zestaw wypoczynkowy w przestrzeni salonu, który stanął naprzeciwko ściany telewizyjnej. Prosty stół jadalniany w otoczeniu obitych skórą krzeseł pozwala na wspólne kolacje w dużym, rodzinnym gronie. Ponad stołem pojawiła się imponująca oprawa oświetleniowa, która jednocześnie wyraża bardzo ascetyczne i minimalistyczne podejście do wzornictwa.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza domu

Aranżacja domu Lo...ng House w Łodzi – metryczka projektu wnętrza

typ projektowanej przestrzeni: dom jednorodzinny
inwestor: prywatny
pracownia: Reform Architekt, Marcin Tomaszewski
realizacja: 2019
lokalizacja: Łódź
projektowana powierzchnia: 550 m2
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!