Studio architektury wnętrz Decoroom jest autorem realizacji mieszkania na warszawskim Bemowie. Króluje tutaj porządek, ład i wyciszenie z nutą retro. Architekci oparli projekt na potrzebie uproszczenia przestrzeni i rozwiązaniach, które inwestorzy upodobali sobie z myślą o swoim wymarzonym miejscu. Tak powstało nowoczesne mieszkanie, w którym oswojony minimalizm swobodnie przeplata się z zaskakującymi elementami wystroju zapewniając mieszkańcom komfort i pożądaną funkcjonalność.
Katarzyna Fotek, architekt odpowiedzialna za projekt zabudowy meblowej w całym mieszkaniu oraz kuchni, zrealizowała projekt zgodnie z głównymi założeniami tworząc ascetyczną a jednocześnie praktyczną przestrzeń dla miłośników gotowania i przechowywania. Kuchnię utrzymano wklasycznym kontraście – zabieg połączenia gładkich białych frontów i czarnego blatu sprawia, że ta strefa nabiera charakteru i nie przytłacza reszty mieszkania. Znajdziemy tuniestandardowo dużo miejsca do przechowywania: sporą liczbędobrze rozplanowanych szafek i szuflad oraz pokaźny blat roboczy, który docenią nie tylko domowi kucharze. Cały blat ze spieku o bardzo wysokiej wytrzymałości doskonale poradzi sobie np. z wodą, tłuszczami, ale też z gorącymi i ostrymi narzędziami.
Zdrowy sen to luksus, który możemy sobie zapewnić poniekąd także odpowiednią aranżacją sypialni. Architekt wnętrz - Joanna Węgłowska -niekwestionowaną „bohaterką” tej przestrzeni uczyniła ozdobnątapetę za łóżkiem, która w jednej chwili przenosi nas na łono kojącej natury. Utrzymany w niebieskościach i zielenimotyw drzew idealnie komponuje się z żółtymi i musztardowymi poduszkami oraz pledem w kolorze ciepłego brązu, który zachęca do otulenia się i odpoczynku. Ciekawym elementem w sypialni są także metalowe drzwi z przeszkleniami, za którymi „ukryto” mały gabinet do pracy wstępnie przeznaczony na garderobę.
W obydwu łazienkach dostrzeżemy kilka podobieństw, choć różni je przeznaczenie projektu. Lustra zamontowane na całej ścianie za umywalką i dekoracyjność sprowadzona do dyskretnych elementów na podłodze, to elementy wspólne budujące spójny klimat. Łazienka z wanną to strefa dla dzieci, ale jednocześnie będzie pełnić funkcję łazienki gościnnej, stąd architekci celowo unikali oczywistych dziecięcych motywów. Druga łazienka to „strefa rodziców”, gdzie postawiono na funkcjonalnośći wykończenie materiałami klasy premium. Maksymalny komfort uzyskano za pomocą prysznica typu walk in z odpływem liniowym, deszczownicą podtynkową, a całość dopełniają stylowe drzwi do prysznica w metalowych ramach.
W dwóch niestandardowo wyposażonych pokojach dziecięcych pojawia się szersza paleta barw. Jedno z pomieszczeń jest bowiem sypialnią, w której na jednej ze ścian króluje urocza tapeta z bajkowym motywema drugieprzeznaczono na miejsce do zabawy. W ten sprytny sposób bawialnia pozwala ujarzmić bałagan ułatwiając zachowanie porządku tam, gdzie najmłodsi mają się wyciszyć i spać. Projekt pomyślano tak, by później z łatwością można było przearanżować oba pokoje na oddzielne sypialnie.Dedykowanym dzieciom rozwiązaniem jest również tapicerowane siedzisko w przedpokoju, czyli wygodna wnęka obita miękką odporną na zaplamienie tkaniną, która pozwoli maluchom wygodnie przygotować się na wyjście z domu. Pod nim ukryto wysuwaną szufladę na buty i inne dziecięce drobnostki, które towarzyszom im podczas zabaw na zewnątrz. Dodatkowo pionowa wnęka od ziemi do sufitu optycznie podwyższa całe wnętrze, a granatowy kolor szafy nawiązuje do ściany w salonie zapewniając kolorystyczną i stylistyczną spójność.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
typ projektowanej przestrzeni: mieszkanie prywatne
inwestor: prywatny
pracownia: Decoroom
realizacja: 2019
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
To mieszkanie z pewnością wpadnie w oko każdemu miłośnikowi pop...
czytajPrzytulny, loftowy klimat apartamentu zachowanego w odcieniu bieli, szarości i...
czytajWnętrze mieszkania zaprojektowane w duchu vastu shastra wyróżnia: harmonia, minimalizm...
czytajPonad stumetrowe mieszkanie na Żoliborzu zachwyca przytulnością i efektownym zestawieniem...
czytaj
Ilość komentarzy: 0
Dodaj nowy komentarz