Realizacja wnętrza apartamentu na 27. piętrze od B3Design

Realizacja wnętrza apartamentu na 27. piętrze od B3Design

Biel, szarości i drewno – to one królują w projekcie wnętrza apartamentu na 27. piętrze. Koncepcja przestrzeni o zdecydowanej, lecz bezpretensjonalnym designie, to dzieło pracowni B3Design.

Główna architektka i zarazem założycielka pracowni B3Design Studio Aranżacji Wnętrz Dorota Borkowska nie po raz pierwszy zauroczyła nas kameralnym wzornictwem zaproponowanym w bardzo dobrym stylu. Szarości i drewno to coś, co projektantka lubi najbardziej, o czym przekonała nas w swoim ostatnim projekcie nowoczesnego mieszkania z cegłą w tle. Także tym razem we wnętrzach apartamentu na 27. piętrze architektka pozwala na subtelny romans szarości i naturalnego drewna, uzyskując tym samym przyjemny dla oka efekt końcowy.

Mieszkanie znajdujące się na ostatnim piętrze apartamentowca mierzy 85 m2. Inwestor postanowił rozpocząć remont mieszkania od zaprojektowania strefy dziennej o powierzchni 35 m2. Właśnie ta przestrzeń powierzona została architektce. Zdecydowany i posiadający jasno określoną wizję Inwestor precyzyjnie określił swoje potrzeby względem mieszkania, a także materiały, jakich oczekiwał we wnętrzu.

realizacja wnętrza, realizacja apartamentu, realizacja mieszkania, B3Design, aranżacja wnętrza, drewno we wnętrzu, nowoczesne wnętrze, designerskie mieszkanie

Połączenie drewna i nowoczesności we wnętrzu

Trzymając się nowoczesnej stylistyki, projektantka zaproponowała minimalistyczną zabudowę kuchenną. Wykorzystane zostały fornirowe fronty szafek oraz blat ze spieku kwarcowego. Uzupełnieniem są białe elementy o wysokim połysku. W przestrzeni kuchni nie mogło braknąć funkcjonalnego oświetlenia. Pod szafkami, w półkach kuchennych oraz w podwieszanym suficie znalazło się oświetlenie led. Ponad kuchenną wyspą zawisły ozdobne oprawy oświetleniowe o nowoczesnych oprawach.

Strefa salonu zaaranżowana została w narożniku pomieszczenia, aby zachować jak największą przestrzeń. Stanął tam wygodny, tapicerowany narożnik oraz niski stolik kawowy. Po przeciwnej stronie znajduje się ścianka telewizyjna, która wykończona została płytami gresowymi 60x120 cm. Tam też wkomponowane zostały szafki i półki z forniru. Tuż obok strefy relaksu znalazł się stół jadalniany, który odgradza, a zarazem włączy przestrzeń salonu z kuchnią.

realizacja wnętrza, realizacja apartamentu, realizacja mieszkania, B3Design, aranżacja wnętrza, drewno we wnętrzu, nowoczesne wnętrze, designerskie mieszkanie

Nowoczesne wykończenia mieszkania

Część salonu została wyraźnie wyróżniona poprzez wykorzystanie nowoczesnej fototapety. Jej wzór nawiązywać ma do płytek podłogowych, tworzących posadzkę w kuchni. Strefowanie przestrzeni podkreślają także drewniane instalacje złożone z cienkich desek poprowadzonych od podłogi do sufitu. Uzupełnieniem są nowoczesne dodatki, takie jak oprawa oświetleniowa ponad stolikiem kawowym o interesującej formie czy litografie umieszczone w kwadratowych ramach na ścianie.

Zobacz galerię zdjęć aranżacji wnętrza

Apartament na 27. piętrze od B3Design – metryczka projektu wnętrza

typ projektowanej przestrzeni: strefa dzienna mieszkania
inwestor: prywatny
pracownia: B3Design Studio Aranżacji Wnętrz, Dorota Borkowska
projekt: 2019
realizacja: w toku
projektowana powierzchnia: 35 m2
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!