Wnętrze biura White&Case z widokiem na Warszawę

Wnętrze biura White&Case z widokiem na Warszawę

Po wielu latach funkcjonowania w kameralnym biurowcu, kancelaria White&Case przenosi się pod nowy adres. Zlokalizowane na ostatnich kondygnacjach biurowca Q22 biuro zachwyca przeszkleniami z widokiem na Warszawę.

Nowa siedziba kancelarii White&Case mieści się w biurowcu Q22, którego architektura odzwierciedla idee bliskie firmie – szacunek dla dziedzictwa, ale i progresywność oraz wyznaczanie nowych standardów. Powierzchnia biurowa zajmuje trzy ostatnie kondygnacje budynku, z których roztacza się zapierający dech w piersiach widok na całą metropolię. Koncepcją wnętrza zajęli się architekci z pracowni Mood Works, studio Arup oraz Kreativa. Dzięki burzy mózgów tego dużego zespołu projektowego wykrystalizował koncept, który wyraża ciągłość marki na polskim rynku, przywiązanie do tradycji i lokalnego kontekstu przy jednoczesnym nowoczesnym i odważnym podejściu.  

aranżacja biura, wnętrze biura, biurowe wnętrze, biurowa aranżacja wnętrza, White&Case, Mood Works, studio Arup, Kreativa, jasne wnętrze biura, biurowiec Q22, nowoczesne wnętrze biura, realizacja biur

Szklane schody w centrum biura

To, co łączy ze sobą trzy kolejne kondygnacje biurowca, to spektakularne, szklane schody wewnętrzne. Ich lekka forma doskonale wpisuje się w przeszklone wnętrza. Piętra 37. i 38. zajmowane są przez pracowników i współpracowników kancelarii w Warszawie. Większą część powierzchni zajmują kompaktowe biura z sięgającymi od posadzki do sufitu oknami oraz transparentnymi ścianami od strony korytarza. Biura wyposażono w komfortowe stanowiska pracy – biurka o regulowanym blacie, ergonomiczne fotele i regulowane monitory.

Na ostatnim, 39. piętrze przyjmowani się klienci kancelarii. Na reprezentacyjnej kondygnacji znajdują się mniejsze i większe sale konferencyjne. Wnętrza urządzone zostały w eklektycznej stylistyce – wypełniono je ikonami designu oraz autorskimi projektami wykonanymi przez lokalnych rzemieślników. Jako materiały wykończeniowe wykorzystane zostały rodzima dębina, włoskie, jedwabne tapiserie o modernistycznych wzorach oraz marmurowa posadzka. 

aranżacja biura, wnętrze biura, biurowe wnętrze, biurowa aranżacja wnętrza, White&Case, Mood Works, studio Arup, Kreativa, jasne wnętrze biura, biurowiec Q22, nowoczesne wnętrze biura, realizacja biur

Fotografie i grafiki jako element dekoracyjny wnętrza

Jednym z kluczowych elementów aranżacji jest wyeksponowana na wszystkich piętrach kolekcja map, fotografii, rycin i drzeworytów przedstawiających stolicę. Te unikaty gromadzone były przez ponad 20 lat przez zarząd firmy. W kolekcji znajdziemy zarówno dzieła historyczne, jak i młode prace współczesnych artystów. Uzupełnieniem kolekcji są neony, przedstawiające napisy specjalnie zaprojektowaną dla kancelarii czcionką WASZ. Autorem projektu czcionki jest studio typograficzne i graficzne Fontarte. W ten sposób marka zaznacza, jak duże znaczenie ma dla niej kontekst miejsca, w którym ma swoje korzenie.

Zobacz galerię zdjęć aranżacji biura

Aranżacja wnętrza White&Case – metryczka projektu biura

typ projektowanej przestrzeni: powierzchnia biurowa
inwestor: White&Case LPP
pracownie: Mood Works, studio Arup, Kreativa
realizacja: 2019
lokalizacja: ul. Jana Pawła II 22, Warszawa
zdjęcia: Studio Budzik
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!