Brytyjskie wnętrze hotelu Britannia

Brytyjskie wnętrze hotelu Britannia

Hotel Britannia, który w ubiegłych latach gościł królewskie rodziny, przeszedł trwającą 3 lata renowację. Wnętrza utrzymane w tradycyjnym brytyjskim stylu odzyskały swój blask.

Zlokalizowany w norweskim miasteczku Trondheim hotel Britannia ma długą, bo sięgającą aż 1870 roku, historię. Przez lata w hotelowych wnętrzach gościły najbardziej znamienne persony, włączając w to rodziny królewskie Norwegii i Wielkiej Brytanii. W 2016 roku rozpoczęto modernizację obiektu, który ponownie otworzył swoje drzwi dla gości w kwietniu tego roku. Za projekt wnętrz historycznego obiektu odpowiadają architekci z pracowni Metropolis Arkitektur & Design AS.

wnętrze hotelu, projekt wnętrza hotelu, hotelowe wnętrze, wnętrze w stylu brytyjskim, brytyjskie wnętrze, brytyjska aranżacja wnętrza, brytyjski hotel, aranżacja hotelu, hotel Britannia, Metropolis Ar

„Biały Łabędź” w nowej odsłonie

Ze względu na swoją białą fasadę z epoki, Hotel Britannia nazywany jest również Białym Łabędziem. Usytuowany przy ulicy Dronningers w sąsiedztwie katedry Nidaros oraz szerokiego fjordu Tronheim, hotel w swojej obecnej formie pozostaje od XIX wieku, kiedy to dokonały się ostatnie zmiany konstrukcyjne obiektu. Po latach przyszła pora na wnętrza, które od zawsze słynęły z tradycyjnej brytyjskiej estetyki i ekskluzywnego wyposażenia.

Przed renowacją w hotelu Britannia znajdowało się 90 pokojów hotelowych. W trakcie modernizacji dobudowanych zostało 168 nowych pokoi, w których skład wchodzą ekskluzywne apartamenty, pokoje biznesowe oraz pokoje premium. Wszystkie pomieszczenia urzekają swoich gości nowoczesnymi udogodnieniami i wyszukanym designem.

wnętrze hotelu, projekt wnętrza hotelu, hotelowe wnętrze, wnętrze w stylu brytyjskim, brytyjskie wnętrze, brytyjska aranżacja wnętrza, brytyjski hotel, aranżacja hotelu, hotel Britannia, Metropolis Ar

Brytyjski styl we wnętrzach

Brytyjski styl kojarzymy przede wszystkim z klasycznym, nieco ekscentrycznym podejściem do aranżacji wnętrz. Nie inaczej jest w przypadku hotelowych przestrzeni Britannia. Sztukateria zdobiąca ściany czy szlachetne kamienie na podłodze dają wyrafinowane tło dla wprowadzonych w przestrzeń przykuwających wzrok elementów umeblowania.

Pokoje wyposażone są w ręcznie wykonywane łóżka marki Hastens o dekoracyjnych, tapicerowanych wezgłowiach. W każdym z pokoi znajduje się także przestrzeń pracy oraz wygodne krzesła. Większe, dwupiętrowe apartamenty składają się również z jadalni oraz obszernego balkonu. Klasyka miesza się tutaj z nowoczesnością, dzięki czemu wnętrza zyskują niezwykłego, współczesnego charakteru, przy jednoczesnym wyraźnym poszanowaniu historii obiektu.

Na szczególną uwagę zasługują łazienki. Wykorzystano w nich wyszukaną armaturę łazienkową marki Dornbracht. Marmur Carrera doskonale komponuje się tu z mosiądzem i matowionym niklem, które wykorzystane zostały jako dekoracje i wykończenia. W pomieszczeniach goście znajdą wszystko, o czym mogliby zamarzyć, myśląc o wyjątkowym doświadczeniu relaksu.

Zobacz galerię aranżacji hotelu

Brytyjskie wnętrza hotelu Britannia – metryczka projektu hotelu

typ projektowanej przestrzeni: hotel
inwestor: Hotel Britannia
pracownia: Metropolis Arkitektur & Design AS
realizacja: 2019
lokalizacja: Trondheim, Norwegia
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!