Wystawa polskiego rzemiosła na Warsaw Home 2019

Wystawa polskiego rzemiosła na Warsaw Home 2019

Rzemiosło od kilku lat stanowi silny trend w dekoracjach wnętrz. Wśród dodatków, rosnącym popytem staje się tzw. collectible design, unikatowe przedmioty plasujące się na designu i sztuki, które oprócz spektakularnej formy, cechuje wysokiej jakości wykonanie i limitowana liczba egzemplarzy. Na wystawie „Nów. New Craft Poland supported by PLN Design” zobaczymy właśnie takie przedmioty, pochodzące z sześciu pracowni zrzeszonych w stowarzyszeniu Nów. Nowe Rzemiosło. Wszyscy twórcy deklarują, że przedmioty powstały z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Głównym celem stowarzyszenia NÓW. Nowe Rzemiosło jest przede wszystkim szerzenie wiedzy na temat współczesnego, polskiego rzemiosła, propagowanie go w kraju i zagranicą, a także reprezentowanie interesów rzemieślników w relacjach biznesowych. W odróżnieniu od tradycyjnych cechów, twórcy Stowarzyszenia NÓW. Nowe Rzemiosło zrzeszają się bez względu na rodzaj uprawianego fachu, za spoiwo uznając jakość, połączenie kompetencji wykonawczych i projektowych oraz produkcję ręczną przy niewielkim udziale maszyn.

Wystawa polskiego rzemiosła, Warsaw Home 2019, PLN Design, polski design,POLAND DESIGN FESTIVAL

Wystawa prezentuje unikatowe przedmioty współczesnego rzemiosła i designu, przeznaczone do dekoracji wnętrz.

- Ceramikę reprezentować będą Olga Milczyńska, współzałożycielka pracowni ceramicznej August Design Studio, która pokaże swoją autorską kolekcję unikatowych obiektów pod tytułem Kunstkamera oraz Monika Skorupska z Mosko, z serią Eklektik — unikatową kolekcją waz dekoracyjnych, inspirowanych malarstwem abstrakcyjnym oraz symbolami kulturowymi. Są one rzeźbami z funkcją użytkową.

- Kolekcja Tartarugi, pracowni tkackiej z Łodzi zatytułowana Wasteworld, jest odpowiedzią na ilość zanieczyszczeń i odpadów generowaną przez przemysł tekstylny. Kolekcja składa się z ręcznie tkanych kilimów i tekstyliów zrobionych w ponad 90% z wełnianych przędz, będących odpadem z masowej produkcji dywanów. Ze względu na specyfikę odpadów każdy kilim jest unikalny.

- Beata Wietrzyńska z InWeave, tkaczka oraz projektantka tkanin m.in. dla Magdy Butrym, zadebiutuje w charakterze projektantki tkanin do domu. Specjalnością pracowni są strukturalne tkaniny budujące trzeci wymiar o przenikających się kolorach osnowy i wątku.

- Maciej Gąsienica Giewont zaprezentuje unikatowe ręcznie toczone obiekty eksplorujące ideę naczynia, jako najstarszego, najbardziej podstawowego narzędzia człowieka.

Zobacz galerię zdjęć dodatków do wnętrza

Na wystawie nie zabraknie też nowej ikony polskiego designu — ptaszków Marcina Skalskiego z Kuźni Skały. Kolekcję przygotowane przez artystów rzemieślników zostaną zaprezentowane po raz pierwszy.

Źródło: PLN Design

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!