Otwarta przestrzeń pod skosami czyli projekt mieszkania na poddaszu

Otwarta przestrzeń pod skosami czyli projekt mieszkania na poddaszu

Aranżacja mieszkania na poddaszu nie należy do najłatwiejszych, ale dobry projekt może dać zaskakujący efekt. Otwarta przestrzeń mieszkania o skośnych stropach jest tego doskonałym przykładem.

Projektowane mieszkanie znajduje się na ostatniej kondygnacji 4-piętrowego budynku. Obiekt zlokalizowany jest przy głównej ulicy, w niedużym miasteczku położonym 20 km od Częstochowy. Inwestor, do którego należy budynek, chciał zaaranżować przestrzeń jako ostoję dla dwójki dorosłych osób. Projekt wnętrza mieszkania powierzył architektom z pracowni Olimp Design, których zadaniem było stworzenie spójnej koncepcji wnętrza o powierzchni 91 m2. Zakres prac nie obejmował łazienki, która remontowana była odpowiednio wcześniej.

Olimp Studio, Anita Rogala, projekt wnętrza na poddaszu, wnętrze na poddaszu, aranżacja poddasza, pomysł na poddasze, jak urządzić poddasze, wystrój poddasza, realizacja poddasza, projekt poddasza, wn

Mieszkanie pod skosami

Aranżacja poddasza to jednocześnie pole do popisu dla projektantów, ale też zadanie wymagające dobrej analizy przestrzeni. Chociaż całkowity metraż lokalu jest znacznie większy, skosy ograniczają wykorzystanie części powierzchni. Trzeba mieć to na uwadze projektując przestrzeń poddasza i ustalając funkcje poszczególnych jego stref.

W tym przypadku projektanci postawili na niemal całkowicie otwartą przestrzeń. Salon, kuchnia oraz jadalnia zamykają się we wspólnym pomieszczeniu. Za pomocą szklanych ścian wydzielona została jedynie sypialnia. Dynamikę w przestrzeni wprowadzają zarówno ukośne stropy, jak i filary z drewna. Przestrzeń miała umożliwić domownikom przyjmowanie gości i rodziny, jednak ze względu na dużą przestrzeń na niższych kondygnacjach, nie było konieczności projektowania znacznej ilości miejsca do przechowywania.

Olimp Studio, Anita Rogala, projekt wnętrza na poddaszu, wnętrze na poddaszu, aranżacja poddasza, pomysł na poddasze, jak urządzić poddasze, wystrój poddasza, realizacja poddasza, projekt poddasza, wn

Przytulna przestrzeń na poddaszu

W projekcie naszą uwagę przykuwa duża ilość ciepłego drewna. Deski na podłodze stanowią jednolitą płaszczyznę kontynuowaną na całej powierzchni mieszkania. Ciepły i domowy charakter wnętrza nadaje także żeliwny kominek opalany drewnem, ustawiony na tle ściany z szarej cegły. Kolejna ściana przyozdobiona została fototapetą obrazującą przeskalowane polne dmuchawce w monochromatycznej palecie barw.

W projekcie architekci posłużyli się ograniczoną kolorystyką, wykorzystując szarości oraz ciepłe odcienie brązu, które rozsiadły się na wygodnych siedziskach. Istotną rolę odgrywa tu także czerń, zarówno bryła kominka, jak i kredens i wysokie hokery wybrano w kolorze czarnym. Do tego w aranżacji pojawiają się liczne czarne wykończenia w postaci opraw oświetleniowych czy stelaży mebli.

Zobacz galerię zdjęć mieszkania na poddaszu

Projekt mieszkania na poddaszu – metryczka projektu wnętrza

typ projektowanej przestrzeni: mieszkanie
inwestor: prywatny
pracownia: Olimp Studio Anita Rogala
projekt: 2019
lokalizacja: okolice Częstochowy
projektowana powierzchnia: 91 m2
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!