Z miłości do awokado czyli aranżacja restauracji w Pradze

Z miłości do awokado czyli aranżacja restauracji w Pradze

Lubisz awokado? Z pewnością musisz odwiedzić restaurację Avocado Gang w Pradze. I to nie tylko ze względu na kuchnię, ale także z uwagi na wyjątkowy design zamknięty we wnętrzach.

Nowa restauracja Avocado Gang znajduje się w praskiej dzielnicy Karlin. Lokal umiejscowiony jest na parterze narożnej kamienicy przy placu Lyčka. Powierzchnia lokalu mierzy 106 m2, a część dla gości stanowi jedno, wydłużone pomieszczenie z otwartą kuchnią. Aranżacją wnętrza zajęli się projektanci z pracowni Mimosa architekti. Motywem przewodnim, wokół którego zbudowana została koncepcja lokalu, jest owoc awokado.

wnętrze restauracji, aranżacja restauracji, inspirujące wnętrze, Avocado Gang, Karolina Konečná, Mimosa architekti, wnętrze publiczne, realizacja restauracji

Wnętrze inspirowane owocem

Koncepcja aranżowanej restauracji dojrzewała przez wiele miesięcy, co porównać można do długiego procesu hodowli awokado. Dodatkowo miłość Inwestora do wyjątkowego, delikatnego, a jednocześnie pełnego smaku egzotycznego owocu doprowadziła do powstania restauracji, w której to właśnie awokado jest królem. Znajdziemy go we wszystkich daniach z karty, ale nie tylko tam. Inspiracja owocem widoczna jest także w wystroju wnętrza. Jak sam owoc, przestrzeń lokalu jest jednocześnie pastelowa i subtelna, jak i soczysta i nasycona.

wnętrze restauracji, aranżacja restauracji, inspirujące wnętrze, Avocado Gang, Karolina Konečná, Mimosa architekti, wnętrze publiczne, realizacja restauracji

Szary wystrój restauracji 

Po wejściu do restauracji Avocado Gang znajdujemy się w przestrzeni niemal „zdekoloryzowanej”. Ściany, posadzka oraz elementy architektoniczne – wszystko to pokryte jest bielą i odcieniami szarości, dając chłodny, monolityczny efekt. W tak zaproponowanym wnętrzu nic nie odciąga naszej uwagi od głównego elementu wyposażenia, jakim jest długi na 9,3 m stół wspólny, otoczony 22-ma krzesłami. Zarówno stół, jak i krzesła oblane są energetyzującymi barwami, od których trudno oderwać wzrok.

Stół zbudowany jest ze świerkowych desek zamocowanych na stelażu z galwanizowanej stali. Oba te materiały wykorzystane zostały także do stworzenia pozostałych stolików i siedzisk, rozsianych w przestrzeni lokalu. Ponadto stalowe arkusze użyte została też jako okładzina podłużnej ściany oddzielającej kuchnię od strefy gości. Wszystko razem spina cementowa posadzka, dająca efekt jednolitej płaszczyzny ciągnącej się przez całe pomieszczenie.

Wnętrze restauracji pozbawione jest zbędnych ozdobników, aby nie odciągać uwagi od aranżacyjnej wisienki w postaci wspólnego stołu. Jedynym elementem wzbogacającym całość są masywne oprawy oświetleniowe o konsekwentnym, stalowym wykończeniu.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza restauracji

Realizacja restauracji w Pradze – metryczka projektu wnętrza

typ projektowanej przestrzeni: lokal gastronomiczny
inwestor: Avocado Gang / Karolina Konečná
pracownia: Mimosa architekti
realizacja: 2018
lokalizacja: Křižíkova 72, Praga
projektowana powierzchnia: 106 m2
zdjęcia: BoysPlayNice
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!