Nowoczesna elegancja w projekcie wnętrza domu w Konstancinie

Nowoczesna elegancja w projekcie wnętrza domu w Konstancinie

Projekt wnętrza domu w Konstancinie to kwintesencja nieprzeciętnej elegancji i designu wyszukanych gustów. We wnętrzu zaproponowano zredukowaną paletę barw idącą w parze ze szlachetnymi materiałami wykończeniowymi.

Projekt wnętrza dwupiętrowego domu w Konstancinie to efekt pracy architektów z pracowni Mir Studio z Warszawy. W przestronnych pomieszczeniach zaproponowano rozwiązania dla najbardziej wymagających, tworząc prawdziwy raj dla domowników. Obszerna, otwarta strefa dzienna zaprasza do wnętrza zieleń otaczającą budynek. A we wnętrzu nawiązująca do kolorów przyrody, zredukowana kolorystyka oblewa kolejne pomieszczenia domu.

Na parterze domu w Konstancinie w jednej części znalazła się przestronna kuchnia połączona z jadalnią, w drugiej zaś części mieści się wysoki salon. Obie strefy oddzielone zostały korytarzem prowadzącym przez całą długość domu. Na piętrze znajduje się strefa prywatna domowników czyli sypialnia z prywatnym salonem kąpielowym oraz sypialnie dzieci.

eleganckie wnętrze, elegancki dom, nowoczesny dom, nowoczesne wnętrze, projekt wnętrza, projekt wnętrza domu, Mir Studio, stonowane wnętrze, wyszukane dodatki do domu, wyszukane dodatki, wyszukane dod

Nowoczesna elegancja we wnętrzu

Kolejne przestrzenie domu w Konstancinie przyciągają wzrok bezkompromisowymi formami i wyszukanymi materiałami wykończeniowymi. W otwartej strefie dziennej królują marmury, które rozsiadły się na posadzce oraz lustrzane odbicia, z których wykonane zostały fronty zabudowy. Ciemny grafit osiadł na ścianach w korytarzu oraz na półkach pokaźnej biblioteczki salonu połączonej ze ścianą telewizyjną. Chociaż pomieszczenia nie posiadają zbyt wielu ozdobników, zaproponowane dodatki i oprawy oświetleniowe nadają wnętrzom charakter.

Piętro domu zamienione zostało w prywatny raj domowników. Przekraczając próg sypialni wzrok pada na ciemną ścianę biblioteczki, dalej pojawia się obszerne łóżko o ciekawym, tapicerowanym wezgłowiu. Dopiero na sam koniec naszym oczom ukazuje się wyjątkowy pokój kąpielowy przeszklony od strony łóżka. Mimo otwartej formy projektantom udało się ukryć toaletę oraz prysznic, do których wejścia znalazły się po dwóch stronach centralnie umieszczonej umywalki.

eleganckie wnętrze, elegancki dom, nowoczesny dom, nowoczesne wnętrze, projekt wnętrza, projekt wnętrza domu, Mir Studio, stonowane wnętrze, wyszukane dodatki do domu, wyszukane dodatki, wyszukane dod

Konsekwentny design

Na piętrze zlokalizowana została także duża łazienka z otwartym prysznicem typu walk in oraz miejscem relaksu z widokiem na góry. Także to pomieszczenie utrzymane zostało w spójnej kolorystyce nawiązującej do estetyki reszty domu.

Wyzwaniem dla projektantów było stworzenie osobnych przestrzeni dla dzieci, które spędza dużo wspólnego czasu na zabawie. Rozwiązaniem okazało się okrągłe przejście w ścianie, które połączyło obie strefy zabaw. Dodatkowo przewidziana została późniejsza możliwość ponownej zabudowy otworu, kiedy dzieci dorosną. Każda z dziecięcych sypialni posiada oddzielną garderobę, cichą niszę do spania oraz miejsce do nauki.

Zobacz galerię zdjęć projektu wnętrza

Projekt wnętrza domu w Konstancinie – metryczka projektu domu

inwestor: prywatny
pracownia: Mir Studio / mirstudio.pl
projekt: 2019
lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!