Blisko natury czyli projekt wnętrza mieszkania w Toruniu

Blisko natury czyli projekt wnętrza mieszkania w Toruniu

W projekcie wnętrza toruńskiego mieszkania, zlokalizowanego w sąsiedztwie sosnowego lasu, znajdziemy wszystkie skarby natury. Tematem przewodnim projektu jest przyroda – lasy, góry i zwierzęta.

Projektowane mieszkanie o powierzchni 60 m2 zlokalizowane jest w Toruniu, w sąsiedztwie pięknego sosnowego lasu. Bliskość natury wyczuwalna jest także we wnętrzach, których wystrój powierzono projektantce Katarzynie Masalskiej z pracowni MAK Architektura. Architektka urzekła nas poprzednio ożywczymi barwami w mieszkaniu w Gdyni, tym razem postawiła na subtelną estetykę nawiązującą do zielonego otoczenia budynku.

Głównym założeniem projektu było połączenie elegancji z industrialnym stylem oraz wprowadzenie elementów, które kojarzyć się mają z naturą. Projektantka posłużyła się zielonymi roślinami, florystycznymi plakatami i zdjęciami oraz fototapetami z motywami leśnymi. Oprócz tego w przestrzeni mieszkania znajdziemy dodatki w odcieni butelkowej zieleni oraz naturalne drewno.

projekt wnętrza, naturalny projekt wnętrza, projekt mieszkania, MAK Architektura, Katarzyna Masalska, zieleń we wnętrzu, zielone dodatki do wnętrza, zielone dodatki do mieszkania, zielona ściana

Elegancja we wnętrzu

Styl mieszkania wymyka się sztywnym ramom – w przestrzeni znajdziemy inspiracje industrialną estetyką loftową, nie brakuje jednak też elementów w stylu angielskim. Te drugie nadają aranżacji elegancji i harmoni. Mnogość form i materiałów w połączeniu ze stonowanym tłem daje w efekcie bogate stylistycznie, spójne wnętrze.

Klasycznej elegancji dodaje wnętrzom frezowanie kuchennej zabudowy oraz szaf w przedpokoju, a także złote dodatki w postaci wyjątkowej oprawy oświetleniowej zawieszonej ponad stołem jadalnianym. Zabudowa kuchenna wyposażona we wszystkie niezbędne sprzęty AGD uzupełniona została o złote uchwyty. Pod kuchennym oknem znalazło się siedzisko z pojemnymi szufladami, dającymi dodatkowe miejsce do przechowywania.

Kuchnia od części jadalnianej oraz salonu oddzielona została wyspą zlokalizowaną na przedłużeniu korytarza oraz industrialną ścianką z półkami. Ta ostatnia przeznaczona jest na zioła kulinarne, kwiaty oraz książki. W przestrzeni salonu zaproponowana została ścianka TV z zabudową inspirowaną pracami Filipa Janssens'a. Tłem dla całego projektu są białe ściany, które podkreślają elegancki charakter wnętrza oraz uwydatniają piękno zielonych dodatków.

projekt wnętrza, naturalny projekt wnętrza, projekt mieszkania, MAK Architektura, Katarzyna Masalska, zieleń we wnętrzu, zielone dodatki do wnętrza, zielone dodatki do mieszkania, zielona ściana

Zielona ściana w łazience

W głównej łazience zaproponowana została estetyka nawiązująca do reszty mieszkania. Na ścianach pojawiły się płytki w odcieniu butelkowej zieleni, uzupełnieniem kompozycji są czarne dodatki, takie jak bateria umywalki czy prysznica, nogi szafek czy rama lustra. Jednak dominującym elementem aranżacji łazienki jest zielona ściana z mchu, która doskonale sprawdza się w mokrych pomieszczeniach.

W pokoju dziecięcym przeważają stonowane odcienie zieleni oraz biel i jasne drewno. Pokój przeznaczony dla dziewczynki zaprojektowany został z myślą o dorastaniu. Z biegiem lat łóżeczko niemowlęce będzie mogło zostać zastąpione łóżkiem „domkiem” w zabudowie.

Zobacz galerię zdjęć projektu mieszkania

Projekt mieszkania w Toruniu – metryczka projektu wnętrza

typ projektowanej przestrzeni: mieszkanie
inwestor: prywatny
pracownia: MAK Architektura Katarzyna Masalska / facebook.com/makarchitekturapl
projekt: 2019
lokalizacja: Toruń
projektowana powierzchnia: 60 m2
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!