Co nowego dla domu na Heimtextil Frankfurt 2012?

Co nowego dla domu na Heimtextil Frankfurt 2012?

14 stycznia 2012 zakończono święto wszystkich dekoratorów wnętrz i architektów – Heimtextil 2012 we Frankfurcie nad Menem. Te jedne z największych w skali światowej targów tekstylnych dla domu, przyciągnęły tłumy – zarówno wystawców, jak i odwiedzających wystawę.

Targi w liczbach

Szacuje się, że w ciągu 4 dni trwania Heimtextil 2012 ekspozycje uczestników targów obejrzało blisko 70 tys. zwiedzających. Eksperci mówią o wysokim poziomie prezentowanym przez wystawców, którzy licznie stawili się na Heimtextil w tym roku. W targach udział wzięło 2634 podmiotów, pochodzących z 61 różnych krajów. Szerokie gro wystawców stanowili producenci tekstyliów domowych. Dzięki targom mieli oni szansę na zawarcie długoterminowych kontraktów, zebranie zamówień od klientów oraz na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych.

84% wystawców Heimtextil 2012 w Messe Frankfurt potwierdza swoje zadowolenie z wyników uzyskanych w ciągu tych czterech dni trwania wystawy. W roku poprzednim z targów swoje zadowolenie wyrażało jedynie 77% wystawców. Należy zaznaczyć, że również odwiedzający targi byli w pełni usatysfakcjonowani z tego, co zobaczyli. 92% z nich wyrażało swoje zadowolenie z zakresu produktów widzianych na wystawie oraz z organizacji samych targów.

Kryzys zadłużeniowy w Unii Europejskiej spowodował, że wśród wystawców i odwiedzających wystawę uczestników z branży dekoratorskiej zabrakło wielu przedstawicieli rynku włoskiego, greckiego, hiszpańskiego, holenderskiego i francuskiego. Z drugiej strony, o wiele więcej odwiedzających i wystawców pojawiło się na Heimtextil 2012 z Rosji, Bliskiego i Dalekiego Wschodu, czy też z Turcji. W sumie, udział odwiedzających spoza Niemiec, gdzie odbywały się targi, wyniósł 64,2%, nieco mniej niż rok temu.

Opinia Martina Auerbacha o targach we Frankfurcie

Martin Auerbach, sprawujący funkcję dyrektora Stowarzyszenia Niemieckiego Przemysłu Home Textile, Wuppertal, pokusił się o podsumowanie wystawy i targów w taki sposób: „Dla członków Stowarzyszenia i całego sektora tekstyliów dla domu, Heimtextil 2012 organizowany we Frankfurcie okazał się bardzo ważnym wydarzeniem. Były to targi otwarcia nowego roku w branży dekoratorskiej. Wygenerowały one jeszcze większą liczbę kontraktów biznesowych niż przed rokiem. Na targach zaprezentowano zdecydowanie więcej innowacyjnych rozwiązań i nowinek, co motywuje nas do organizacji jeszcze lepszych Heimtextil w przyszłym roku. (…) Heimtextil zostały dostosowane idealnie do potrzeb nabywców, dystrybutorów, handlu i rzemiosła w branży tekstylnej. Z kolei, Messe Frankfurt, gdzie odbywały się one, zyskała wiedzę w dziedzinie organizacji targów dla branży tekstylnej.

Wystawcy na targach

W targach Heimtextil 2012 we Frankfurcie udział wzięły między innymi takie firmy jak:

 • Pavilion Textiles Ltd. – wiodąca marka producentów tkanin i zasłon w Wielkiej Brytanii. Firma powstała 22 lata temu. Stworzyła ona nową markę tkanin pod nazwą Vanilla wypromowana przez Pavilion Textiles podczas Heimtextil 2012. Dzięki targom producentom udało się dotrzeć na nowe rynki w 45 krajach.

 • Niemiecki Instytut Tapet w Dusseldorfie – skupia w sobie firmy produkujące tapety ścienne. Na targach w hali 3.1. zaprezentował ogromną ilość tapet, pochodzących z nowych kolekcji producentów na rok 2012.

 • Robespierre – przedstawił na targach nową kolekcję pościeli „dla dorosłych”, pod nazwą „Naughty Sheets for Naughty Nights”. Składa się ona z poszewek, prześcieradeł i szlafroków, w kolorze czerwonym, szarym i niebieskim. Po bliższym przyjrzeniu się produktom Robespierre widać, że zostały na nie naniesione erotyczne fotografie. Stąd też kolekcja jest przeznaczona wyłącznie dla dorosłych klientów. Pościel wykonana jest z wysokiej jakości satyny.

 • Erfal – producent żaluzji pionowych zaprezentował nową kolekcję na Heimtextil 2012 pod nazwą „Erfal – New indoor experience”. Kolekcja żaluzji pionowych zawiera produkty wykonane z 300 różnych tkanin, nawet z drewna (Line Wood).

 • Lavatelli – włoska firma przedstawiła na targach produkt, który był już obecny na targach w zeszłym roku i po nich został sprzedany w ilości 750 000 sztuk na całym świecie. Mowa tu o produkcie „Italian Kangaroos”, czyli w wolnym tłumaczeniu – włoski kangur. Jest to element odzieżowy, chusta, która pozwala na ogrzanie się na przykład podczas oglądania telewizji.

 • Linen House – australijski producent pościeli, poduszek, ręczników, akcesoriów sypialnianych i łazienkowych, przedstawił trzy linie produktowe bielizny pościelowej - New Baroque, Boutique Collection oraz Classic Collection. Pościel wykonana jest z najwyższej jakości materiałów, takich jak satyna czy bawełna satynowana. Firma kieruje każdą z kolekcji do innych adresatów – użytkowników prywatnych, hoteli czy też dla najbardziej wymagających klientów.

 • Van Es Home – firma z Danii, produkująca i projektująca pościel, zaprezentowała we Frankfurcie między innymi swoje dwie nowe kolekcje – Comfort Class i Hot Chocolate. Kolekcja Comfort Class utrzymana jest w stonowanych kolorach, ale zostały one urozmaicone wykorzystaniem deseniu – kratki i splotu przywodzącego na myśl wełniane swetry. Z kolei, kolekcja Hot Chocolate zadziwia ostrymi, zwierzęcymi akcentami – lamparcimi cętkami, płomieniami oraz zestawieniami kratki i kwiatów z ciepłymi, brązowymi odcieniami. Obie kolekcje mimo głównie stonowanych kolorów nadadzą każdemu wnętrzu ciekawy styl.

 • CTI- francuska firma specjalizująca się w produkcji szerokiej gamy akcesoriów dla domu, przedstawiła pościele, ręczniki, szlafroki, zasłony, poduszki, firany czy też koce ozdobione postaciami z bajek – Dzwoneczkiem, Kubusiem Puchatkiem, Hello Kitty, Toy Story, Małym Księciem, Barbie, Księżniczkami, a także szeregiem innych bohaterów uwielbianych przez najmłodszych. Dla starszych dzieci CTI wyprodukowało m.in. pościel z Hannah Montana.

 • Vamvax – producent pościeli, dywanów i zasłon na Heimtextil 2012 prezentował dwie kolekcje – Guy Laroche oraz Azzaro. Obie są zachwycające. Stanowią ciekawą i szeroką gamę, eleganckiej, wytwornej pościeli, pasujących do niej dywanów, narzut i zasłon. Wszystko utrzymane jest w stonowanych kolorach, które nadają luksusowego wyrazu każdemu wnętrzu.

 • Arte International – międzynarodowa marka producenta tapet. Moją uwagę przyciągnęły hipnotyzujące tapety z dwóch kolekcji – Marrakech oraz Masquerade. Zapewnią przyciągający wzrok efekt w każdym pomieszczeniu. Nadadzą elegancji, a z drugiej strony rodzinnego ciepła. Tapety utrzymane są raczej w ciemnej palecie barw. Są wyszywane, co ściśle łączy się z panującymi trendami na rynku tapet na całym świecie.

 •  

  Alhambraint – zaproponował uczestnikom targów szeroki wybór tekstyliów dla domu, zarówno materiałów, jak i obić meblowych. Ciekawość budzą nie tylko ich kolory, ale również wzory – wyraziste i odważne.

  Podsumowanie

W kilku słowach, targi Heimtextil podsumował w imieniu Architektów Tytusa Bernharda sam prezes, mówiąc, że targi Heimtextil są najlepszym miejscem, w którym można zobaczyć najnowsze osiągnięcia i tendencje w zakresie tekstyliów do wnętrz domowych. Mowa tu o tkaninach, zasłonach, czy też dywanach. Na targach prezentowane jest wszystko to, co nadaje szczególnej osobowości każdemu domowi. Z tego względu architekci i projektanci wnętrz odwiedzają je. Powiedział on również, że wystawa we Frankfurcie jest doskonałą platformą biznesową, pozwalającą na zawiązywanie intratnych umów.

Dla zdecydowanej większości projektantów i dekoratorów, targi Heimtextil były szansą na poznanie najnowszych trendów w dziedzinie tekstyliów dla domów, prezentowanych przez producentów z w zasadzie całego świata.

Następne targi Heimtextil odbędą się we Frankfurcie nad Menem w dniach od 9 do 12 stycznia 2013 roku.

Źródło: Inside Studio Beata Nowak

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!