Wnętrze apartamentu w Moskwie było zaskoczeniem zarówno dla projektantki, jak i dla inwestora – podczas inwentaryzacji okazało się, że jest dwukrotnie większe. Oto wnętrza dwupoziomowego loftu pełnego niespodzianek.
Dwupoziomowy apartament w Moskwie zaaranżowany został przez znaną rosyjską projektantkę Irinę Bogatikovą. Każdorazowo architektka zachwyca nas eleganckimi i komfortowymi rozwiązaniami, które proponuje we wnętrzach. Także tym razem projektantka zaproponowała pełną szyku kompozycję, wyrzekając się przy tym pretensjonalności. 70 m2 powierzchni dwupoziomowego apartamentu wypełnia estetyka loftowa, która doskonale wpisuje się w charakter obiektu.
Początkowo mieszkanie miało mierzyć zaledwie 36 m2 i stanowić prostokątny pokój z jednym oknem. Jednak podczas opracowywania technicznego rozwiązania dla przestrzeni łazienki, okazało się, że pod podłogą ukryta jest tak samo duża przestrzeń służąca na ten czas jako pomieszczenie techniczne. Po uzyskaniu odpowiednich pozwoleń, przestrzeń mieszkania niespodziewanie się podwoiła.
Oczekiwaniem inwestora było mieszkanie utrzymane w stylistyce loftowej. Projektantka postanowiła więc pozostawić przestrzeń maksymalnie otwartą, pozbywając się niepotrzebnych ścian wewnętrznych oraz wpuszczając do wnętrz światło. Wykorzystane zostały szkło oraz stalowe elementy, a także stara cegła przywieziona z Petersburga. W części parteru zbudowane z niej łuk, który oddziela salon i kuchnię. Na dolnej kondygnacji ozdobiła ona jedną ze ścian.
Styl industrialny dobrze łączy się z elementami vintage i grunge, dlatego to właśnie na nie postawiła projektantka. W salonie pojawiła się skórzana sofa typu chesterfield, a obok niej stanęło krzesło obite ciemnym welurem. Imponujący portal kominkowy o wyraźnej, butelkowej barwie dobrze uzupełnia całość.
We wnętrzu zaproponowana została dość ciemna kolorystyka. Szary sufit salonu oraz naturalna cegła stanowią bazę dla głębokich i przygaszonych barw wyposażenia. Mimo tego, redukcja podziałów wewnątrz pomieszczeń daje efekt przestrzenności mieszkania. Kolorystycznym akcentem jest kultowa lodówka Smeg w ciepłym odcieniu żółtego.
Chociaż projektantka była konsekwentna w swoich stylistycznych wyborach, w przestrzeni sypialni surowy charakter został nieco złagodzony. Podłużyła temu biel ścian oraz jasne materiały tekstylne, którymi obleczone zostało łóżko. Na posadzce położony został ocieplający przestrzeń dywan o dużych, geometrycznych wzorach.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Apartament powstał w wyniku połączenia dwóch mieszkań. Mobilne ściany w...
czytajRysunki na ścianach, ruchome podziały przestrzeni i balustrada z klocków...
czytajNiewielkie, minimalistyczne mieszkanie we Wrocławiu to projekt pracowni K-shape. Mimo...
czytajProjekt wnętrza domu w Milanowie wykonany został przez lubelską pracownię...
czytaj
Ilość komentarzy: 0