Hiszpańska dekadencja czyli ekskluzywne wnętrza Can Bordoy Hotel

Hiszpańska dekadencja czyli ekskluzywne wnętrza Can Bordoy Hotel

Nieduży hotel, w którym goście znajdą wszystko, o czym marzą, a na dodatek zlokalizowany w sercu gorącej Palma de Mallorca. Zapraszamy do ekskluzywnych wnętrz Can Bordoy Hotel, wypełnionych dekadenckim klimatem.

Aranżacja hotelu Can Bordoy to efekt pracy architektów z pracowni Ohlab, hiszpańskiego studia znanego z odważnych i bezkompromisowych realizacji zarówno przestrzeni publicznych, jak i wnętrz prywatnych. Hotel zlokalizowany jest w dzielnicy La Loncja, czyli niezwykle żywej części stolicy wyspy. Założeniem projektu było stworzenie luksusowej oazy pośród dużego, tętniącego życiem miasta. Projektanci postanowili połączyć niezwykły klimat budynku z międzynarodowym szykiem. Dokładając do tego 5-gwiazdkową obsługę i usługi wellness w najlepszym wydaniu, otrzymujemy niezwykłe, ekskluzywne miejsce, idealne na krótki lub dłuższy pobyt w mieście.

ekskluzywne wnętrza, ekskluzywne wnętrze, Can Bordoy Hotel, wnętrza hotelu, hotelowe wnętrze, luksusowe wnętrze, Ohlab, wnętrze publiczne, aranżacja hotelowego wnętrza, aranżacja wnętrza

Hotelowe wnętrze pełne luksusu

Can Bordoy to mały raj, którego wnętrza schowane zostały za parawanem ozdobnych murów zabytkowego pałacu. Wcześniej opuszczony obiekt przeszedł kompletną renowację, a na powierzchni 2500 m2 zaaranżowane zostały 24 hotelowe pokoje, czarujący ogród, duży basen oraz hotelowe SPA i centrum odnowy biologicznej. Projektanci zachowali romantyczną i nieco dekadencką atmosferę panującą we wnętrzach, zestawiając ją jednocześnie ze współczesnymi elementami.

Eklektyzm widoczny jest także w wyborze mebli, które pochodzą z różnych epok i zakątków świata. Antyki koegzystują wraz z nowoczesnym wyposażeniem, a ściany zdobią obrazy o rodowodzie tak XVII-wiecznym, jak i XIX-wiecznym. We wnętrzach pojawiają się szlachetne materiały, takie jak kamienne płyty zdobiące ściany i posadzki, odrestaurowane drewno czy wyszukana sztukateria.

Dominującym materiałem obić jest aksamit, który pojawia się także w postaci ciężkich zasłon, jednocześnie strefujących i dekorujących pomieszczenia. Jako wykończenia zastosowano liczne elementy ze szczotkowanego mosiądzu, który doskonale dopełnia zaproponowaną stylistykę wnętrz.

ekskluzywne wnętrza, ekskluzywne wnętrze, Can Bordoy Hotel, wnętrza hotelu, hotelowe wnętrze, luksusowe wnętrze, Ohlab, wnętrze publiczne, aranżacja hotelowego wnętrza, aranżacja wnętrza

Hotelowe SPA dla wymagających

Warto wspomnieć także o hotelowym SPA i centrum odnowy biologicznej, które zaaranżowane zostało w Can Bordoy. Otoczone oryginalnymi kamiennymi ścianami z XII wieku przestrzenie SPA zapewniają wyjątkowe doznania, zaś całość kompozycji uzupełniają odsłonięte brutalistyczne konstrukcje z betonu oraz delikatne, naturalne wykończenia. Goście zrelaksować się mogą także na zielonym, wewnętrznym dziedzińcu, gdzie ulokowany został basen. W jego sąsiedztwie wyrastają stare drzewa rzucające cień na nowoczesne leżaki.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza hotelu

Can Bordoy Hotel – metryczka projektu aranżacji hotelowego wnętrza

typ projektowanej przestrzeni: hotel
inwestor: Mikael Hall / Can Bordoy Hotel
pracownia: Ohlab
realizacja: 2018
lokalizacja: Palma de Mallorca, Hiszpania
projektowana powierzchnia: 2500 m2
zdjęcia: José Hevia
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!