Monochromatyczny projekt wnętrza domu jednorodzinnego w Gaju

Monochromatyczny projekt wnętrza domu jednorodzinnego w Gaju

W tych przestrzeniach króluje biel, czerń i szarości. Nowoczesne wyposażenie idzie w parze ze szlachetnymi materiałami wykończeniowymi. Oto projekt wnętrza domu Gaju autorstwa Bartłomieja Rakowskiego z pracowni Archivr.

Dwukondygnacyjny dom jednorodzinny o powierzchni 200 m2 zlokalizowany jest w Gaju, wsi położonej nieopodal Łodzi, w powiecie sieradzkim. Projekt wykonany został dla młodego małżeństwa z dzieckiem. Głównym celem założenia była adaptacja istniejącego budynku i dokładne opracowanie układu funkcjonalnego. Ze względu na „katalogowy” charakter obiektu, projektant Bartłomiej Rakowski postanowił nadać wnętrzom unikatowy klimat poprzez pięknie zaproponowane wyposażenie oraz materiały.

projekt wnętrza, projekt domu, monochromatyczne wnętrze, Archivr, Bartłomiej Rakowski, monochromatyczna aranżacja wnętrza, aranżacja domu, wnętrze prywatne

Salon w bieli

Strefę wejściową stanowi przede wszystkim szafa w zabudowie z tapicerowaną wnęką. Dalej znajduje się strefa kuchenna ze spiżarnią, zajmująca powierzchnię 15 m2. Najważniejszą zmianą było usunięcie drzwi do spiżarni i stworzenie zabudowy meblowej na całej ścianie. Tam też znalazło się miejsce dla lodówki w zabudowie, piekarnikiem i mikrofalówką w słupku i dodatkowych szafek do przechowywania. Tam też ukryte zostały drzwi z frontów meblowych stanowiące przejście do spiżarni. W ten sposób udało się uzyskać czystszą zarówno formę wnętrza kuchni, jak i jej funkcję.

Dalszą część strefy dziennej stanowi jadalnia wraz ze stołem dla sześciu osób oraz strefa wypoczynkowa salonu, o łącznej powierzchni 35 m2. Nietypowy plan przestrzeni, nawiązujący architektonicznie do formy wykusza, łagodzą zastosowane w oknach zasłony. Poprowadzone one zostały na całej powierzchni ścian, nadając lekkości i subtelności. Zza delikatnych zasłon i firan wyłania się rozbiórkowa cegła malowana na czarno. Pełni ona funkcję dekoracyjną i przeciwstawia się lekkości tkanin.

W projekcie strefy dziennej dominuje biel, która zestawiona jest z szarościami oraz oszczęsnie wprowadzonym jasnym drewnem. Silniejszym akcentem są wyraźne dodatki i wykończenia w czerni. Tak poprowadzone ostre „linie” dynamizują przestrzeń. We wnętrzu pojawia się także delikatny morski odcień, który rozsiadł się w strefie relaksu.

 

projekt wnętrza, projekt domu, monochromatyczne wnętrze, Archivr, Bartłomiej Rakowski, monochromatyczna aranżacja wnętrza, aranżacja domu, wnętrze prywatne

Fototapeta w łazience

Krystaliczna biel, poprzecinana wyraźnymi, czarnymi akcentami, dominuje także w łazience. Chłodny charakter wnętrza ocieplają nieco podświetlenia w postaci listw LED. Jednak kluczowym elementem kompozycji jest tutaj intensywnie zielona fototapeta z wzorem z liści palm i monstery. To ona stanowi dominantę i wyraźnie odznacza się w całym projekcie wnętrza domu.

Zobacz galerię zdjęć wizualizacji wnętrza

 

Wnętrze domu jednorodzinnego w Gaju – metryczka projektu wnętrza

typ projektowanej przestrzeni: dom jednorodzinny
inwestor: prywatny
pracownia: Archivr / Bartłomiej Rakowski
projekt: 2019
lokalizacja: Gaj
projektowana powierzchnia: 200 m2
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!