Projekt restauracji Zoni nominowany do World Interiors News Award

Projekt restauracji Zoni nominowany do World Interiors News Award

Kolejny polski projekt architektoniczny doceniony na międzynarodowej arenie. Oto restauracja Zoni mieszcząca się w praskim Koneserze, czyli jeden z topowych warszawskich lokali gastronomicznych.

World Interiors News Awards to nagrody przyznawane corocznie najciekawszym projektom z zakresu architektury, wnętrzarstwa i wzornictwa. I w tym roku na liście nominowanych projektów nie zabrakło polskich przedstawicieli. Jednym z nich jest projekt wnętrza restauracji Zoni, który wyszedł spod pióra warszawskiej pracowni Nizio Design International z Mirosławem Nizio na czele.

Restauracja Zoni mieści się w dawnym budynku ratyfikacji w obrębie warszawskiej wytwórni wódek, której historia sięga XIX wieku. To tam znajduje się obecnie Centrum Praskie Koneser, przyciągające mieszkańców i turystów wyjątkowym klimatem, licznymi restauracjami, barami i butikami. Zoni stanowi serce tętniącego nowym życiem Konesera, a w jej wnętrzach zastaniemy nostalgiczno-industrialny charakter.

projekt restauracji, restauracja ZONI, Nizio Design International, Centrum Praskie Koneser, wnętrze restauracji, realizacja restauracji, wyjątkowa restauracja, Interiors News Award, wnętrze publiczne,

Restauracja w dawnej fabryce wódki

Głównym założeniem projektowym było myślenie o przestrzeni Zoni w kontekście miejsca oraz jego nietuzinkowej historii. Charakter wnętrza podyktowała wiekowa tradycja gorzelnicza oraz unikatowa tkanka historycznego, pofabrycznego obiektu, nad którym obecnie pieczę sprawuje konserwator zabytków.

We wnętrzu restauracji historia i tradycja łączą się z zamiłowaniem do dobrego smaku i najwyższej jakości produktów. Innowacyjność całego projektu tkwi przede wszystkim w materiałach, jakie zostały wykorzystane w aranżacji oraz rozwiązaniach opracowanych na potrzeby rewitalizowanej przestrzeni i zaadaptowania jej na cele restauracyjne.

projekt restauracji, restauracja ZONI, Nizio Design International, Centrum Praskie Koneser, wnętrze restauracji, realizacja restauracji, wyjątkowa restauracja, Interiors News Award, wnętrze publiczne,

Industrialna przestrzeń

Wnętrze restauracji Zoni zaprojektowane zostało z troską o najmniejszy szczegół. Na parterze ulokowany został bar, zaś na antresoli mieści się restauracja. Jednorazowo lokal jest w stanie pomieścić nawet 150 gości. Elegancka przestrzeń restauracji wypełniona jest zaprojektowanymi przez architekta i właściciela pracowni Mirosława Nizio meblami oraz detalami.

Wykorzystano między innymi specjalnie zaprojektowane stoły, wysokie krzesła barowe oraz oprawy oświetleniowe. Poszczególne przestrzenie zostały oddzielona za pomocą ażurowych, przesuwnych ścian ze stali. Wystrój uzupełniają loftowe lampy oraz eleganckie, stalowe wykończenia, a także miedź, cegła i drewno. Wszystko to sprawia, że goście czują się tutaj niezwykle komfortowo.

Międzynarodowe jury The World Interiors News Awards doceniło projekt restauracji, umieszczając go na konkursowy shortlist. Ostatecznych zwycięzców poznamy podczas gali w Londynie 24 października 2019.

Zobacz galerię zdjęć restauracji ZONI

Restauracja Zoni nominowana do World Interiors News Award – metryczka projektu wnętrza

typ projektowanej przestrzeni: lokal gastronomiczny
inwestor: REST Team
pracownia: Nizio Design International
realizacja: 2018
lokalizacja: Centrum Praskie Koneser, Warszawa
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!