Wnętrze salonu fryzjerskiego z roślinami w tle

Wnętrze salonu fryzjerskiego z roślinami w tle

Zieleń koi nasze zmysły i uspokaja umysł. Wydaje się zatem, że w salonie fryzjerskim będzie pasowała jak ulał. Przedstawiamy wnętrze salonu fryzjerskiego w Krakowie, w którym zieleń roślin doniczkowych wybucha na każdym kroku.

Krakowski salon fryzjerski Gaczorek to miejsce, w którym królują naturalne materiały i bujna zieleń. Za projekt wnętrza w myśl koncepcji biophilic design odpowiada pracownia Superpozycja Architekci. Lokal znajduje się na w dzielnicy Kazimierz, przy ulicy św. Wawrzyńca 19. Na 140 m2 projektantom udało się stworzyć wyjątkową przestrzeń, w której zarówno dba się o nasz wizerunek, jak i zaspokaja nawet najbardziej silne potrzeby pięknych wnętrz.

Wnętrze salonu fryzjerskiego, aranżacja salonu fryzjerskiego, wystrój salonu fryzjerskiego, pomysł na salon fryzjerski, Superpozycja Architekci, wnętrze publiczne, ciekawy wystrój wnętrza, rośliny we

Salon o wielu funkcjach

Założeniem krakowskiego salonu było połączenie dwóch funkcji w jednej przestrzeni. Miało znaleźć się tu zarówno studio fryzur, jak i akademia, w której prowadzone są szkolenia dla przyszłych stylistów. Z tego powodu konieczne było takie zaaranżowanie przestrzeni, aby obie te funkcje mogły być realizowane jednocześnie.

Główne wejście do salonu wprowadza nas w przestrzeń recepcji, gdzie za ladą znajduje się również ekspozycja kosmetyków do pielęgnacji włosów. Przechodząc przez strefę poczekalni trafiamy do głównej części lokalu, wyposażonej w liczne stanowiska fryzjerskie. W lokalu wydzielona została część konferencyjna, wyposażona w długi stół o drewnianym blacie oraz lekkie, ratanowe krzesła. Pomieszczenie szkoleniowe oddzielone zostało od części głównej przy pomocy przeszklonej ściany. Dzięki wysokim stropom w lokalu wprowadzona mogła być funkcjonalna antresola.

Wnętrze salonu fryzjerskiego, aranżacja salonu fryzjerskiego, wystrój salonu fryzjerskiego, pomysł na salon fryzjerski, Superpozycja Architekci, wnętrze publiczne, ciekawy wystrój wnętrza, rośliny we

Zieleń w industrialnych wnętrzach

Wykorzystując zastaną sytuację obiektu, projektanci postawili na styl industrialny, wykorzystując beton architektoniczny oraz elementy stalowe. Ocieplającą rolę odgrywa tutaj drewno obficie wykorzystane jako blaty czy wykończenia ścian. W tak zaproponowanej przestrzeni doskonale prezentuje się bujna zieleń roślin. Soczysta barwa stanowi kolorystyczną dominantę we wnętrzach. Zieleń zaproponowana została w postaci wertykalnych ogrodów ściennych, które pojawiają się zarówno w części konferencyjnej, jak i w przestrzeni pracy stylistów. Uzupełnieniem są liczne rośliny doniczkowe oraz świeże kwiaty w wazonach. Ciekawym akcentem jest też pudrowy róż pojawiający się w postaci kwiatów oblepiających szare ściany lokalu.

Zobacz galerię zdjęć aranżacji salonu fryzjerskiego

Salon i Akademia fryzjerska Gaczorek - metryczka projektu wnętrza salonu fryzjerskiego

Typ projektowanej przestrzeni: salon fryzjerski
Inwestor: Salon i Akademia fryzjerska Gaczorek
Pracownia: Superpozycja Architekci
Realizacja: 2018
Lokalizacja: ul. Św. Wawrzyńca 19, Kraków
Projektowana powierzchnia: 140 m2
Zdjęcia: Adam Janoszek
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!