Klimatyczne wnętrze mieszkania na wynajem w Gdańsku

Klimatyczne wnętrze mieszkania na wynajem w Gdańsku

Mieszkanie, które kusi soczystym kolorem, zaprasza ciepłym drewnem i koi bielą - tak w kilku słowach można opisać jedną z realizacji pracowni Kowalczyk Gajda Studio Projektowe. Zobaczcie, jaki pomysł mieli projektanci, aranżując mieszkanie w samym centrum Gdańska.

Projektowane mieszkanie zaaranżowane zostało z myślą o wynajmie długoterminowym. Już sama lokalizacja lokalu, który mieści się na gdańskim Starym Mieście, stanowi o jego wyjątkowości. Jeśli do tego dodać dobrze przemyślaną, a jednocześnie estetyczną aranżację wnętrza, otrzymamy propozycję, która warta jest rozpatrzenia. Projekt mieszkania wyszedł spod pióra architektów z pracowni Kowalczyk Gajda Studio Projektowe.

Aranżacja mieszkania na wynajem nigdy nie jest łatwym zadaniem, jako że konieczne jest przewidzenie potrzeb i gustów przyszłych użytkowników. Projektanci postanowili podzielić przestrzeń lokalu w taki sposób, aby wydzielić trzy niezależne pokoje, oddzielną kuchnię oraz łazienkę. Poszczególne pomieszczenia łączy ze sobą nieduży przedsionek.

Zobacz kawalerkę na wynajem w Poznaniu

wnętrze mieszkania, klimatyczne wnętrze, klimatyczne mieszkanie, realizacja mieszkania, realizacja wnętrza, kolory we wnętrzu, Kowalczyk Gajda Studio Projektowe, wnętrze prywatne, mieszkanie na wynaje

Funkcjonalne wyposażenie wnętrza

Strefa wejściowa, czyli przedsionek, wyposażony został w pojemną szafę na odzież wierzchnią. To stąd skierować się można do jednego z pokoi lub do kuchni, która znalazła się w miejscu dawnego korytarza. W kuchni umiejscowiono niedużą, jednorzędową zabudowę, a także praktyczny blat z dostawionymi do niego wysokimi hokerami. Idąc dalej, przechodzimy do dwóch kolejnych pokoi prywatnych oraz do łazienki.

We wszystkich pokojach umiejscowione zostały wygodne miejsca do spania, czy to wolnostojące łóżko, czy też rozkładane sofy. W dwóch pokojach prywatnych nie zabrakło także biurek oraz szaf i szafek do przechowywania. W niedużej łazience znalazła się kabina prysznicowa, toaleta oraz podwieszana szafka z nablatową umywalką.

wnętrze mieszkania, klimatyczne wnętrze, klimatyczne mieszkanie, realizacja mieszkania, realizacja wnętrza, kolory we wnętrzu, Kowalczyk Gajda Studio Projektowe, wnętrze prywatne, mieszkanie na wynaje

Wzornictwo na wysokim poziomie

Inwestorzy postawili na wysoki standard aranżowanej przestrzeni. Widać to wyraźnie po wyborze umeblowania oraz dodatków obecnych we wnętrzach. Nie brakuje tutaj designerskich elementów wyposażenia, takich jak ikona polskiego wzornictwa - fotel RM58 czy zawieszone na ścianach w łazience, specjalnie zaprojektowane owalne lustra. Wzrok przyciągają również hojnie wprowadzone dekoracyjne detale - piękne oprawy oświetleniowe, czy ozdabiające ściany grafiki autorstwa polskich artystów.

Kompozycja kolorystyczna mieszkania oparta została na grze czerni, bieli oraz rdzawości cegły, która pokrywa poszczególne ściany pomieszczeń. Nie brakuje tutaj również naturalnego drewna, ale to, co szczególnie przyciąga uwagę, to wyraźna kolory, które pojawiają się na dużych płaszczyznach. Słonecznie żółta ściana pokoju, zgniło-zielona barwa frontów szafek kuchennych czy głęboki kobalt kanapy urozmaicają przestrzeń i nadają jej kameralnego, swobodnego charakteru.

Zobacz galerię zdjęć aranżacji mieszkania

Mieszkanie na wynajem w Gdańsku - metryczka projektu mieszkania

Typ projektowanej przestrzeni: mieszkanie na wynajem
Inwestor: prywatny
Pracownia: Kowalczyk Gajda Studio Projektowe / kowalczyk-gajda.pl
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Gdańsk Śródmieście
Metraż: 49 m2
Zdjęcia: Wojciech Treder
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!