Projekt nowoczesnego mieszkania z cegłą w tle

Projekt nowoczesnego mieszkania z cegłą w tle

Przyjemna, domowa atmosfera zamknięta w niedużej przestrzeni mieszkania w warszawskim Aninie - oto jeden z ostatnich projektów pracowni B3Design. We wnętrzu królują szarości, a jako dominantę kompozycji zaproponowano rudą cegłę zdobiącą ściany.

Projekt nowoczesnego mieszkania z cegłą w tle

Aranżacja przestrzeni mieszkania w Aninie powierzona została pracowni projektowej B3Design, która znana jest z eleganckich, klasycznych wnętrz. Tym razem Dorota Borkowska, główna projektantka pracowni, postanowiła zaproponować bardziej nowoczesne wzornictwo. Chociaż na pierwszy rzut oka projekt może wydawać się prosty, zadanie projektowe wymagało głębokiej analizy przestrzeni.

 Trudnością w sytuacji lokalu jest jednostronne doświetlenie przestrzeni mieszkania. Część salonu oddzielona jest od strefy kuchni przy pomocy pojedynczej ściany, co daje efekt otwartej, wspólnej przestrzeni. Cała projektowana przestrzeń doświetlona jest jedynie poprzez jedno okno przeprute w ścianie budynku. Za oknem otwiera się widok na zieleń otaczającą obiekt.

 Powierzchnia mieszkania w Aninie mierzy zaledwie 47 m2. Główna przestrzeń miała spełniać kilka funkcji - od wypoczynkowo-rekreacyjnej przestrzeni salonu, przez przestrzeń do pracy, po strefę sypialną. Ponadto wydzielona tutaj została także nieduża kuchnia oraz jadalnia. W projektowanym mieszkaniu znajduje się także łazienka oraz garderoba.

Projekt nowoczesnego mieszkania z cegłą w tle

Szarości i drewno w salonie

 W projekcie kolorystyka oparta jest na subtelnych zestawieniach bieli, szarości i naturalnego drewna. Szarość ścian stanowi dobre tło dla lekkiej konstrukcji białego regału. Zaproponowane zostały tutaj również przyjemne tkaniny, wykorzystane jako obicie narożnika wypoczynkowego czy rozkładanej sofy. Drewniane stelaże mebli dobrze komponują się z bielą pozostałego wyposażenia. Akcentem kolorystycznym projektu jest głęboki turkus, który rozsiadł się na kanapie w postaci poduszek oraz przy biurku, jako fotel do pracy.

 Elementem, który urozmaica całą aranżację, jest pomarańczowa cegła, która częściowo przykryła jedną ze ścian pomieszczenia. W przerwanej, ceglanej okładzinie zastosowany został beton architektoniczny, będący tłem dla prostych, czarno-białych grafik oprawionych w drewniane ramy. Podział ściany stanowi również o podziale przestrzeni, w której wyraźnie zaznaczone zostały strefa pracy, jadalni oraz wypoczynkowa.

Projekt nowoczesnego mieszkania z cegłą w tle

Szare płyty w łazience

Łazienka, choć nie duża, zaprojektowana została w sposób nie tylko estetyczny, ale i funkcjonalny. Zaproponowany został tutaj prysznic typu walk-in, którego przestrzeń mokrą wydzielono poprzez zastosowanie dużych płyt imitujących kamień. Szare płyty dobrze korespondują z drewnem półek zabudowy oraz drewnianymi płytkami, które położone zostały na podłodze. W przestrzeni łazienki pomyślane zostały szafki zabudowy, które zapewnią dużą przestrzeń do przechowywania.

 Projekt nowoczesnego mieszkania z cegłą w tle - metryczka projektu

 Typ projektowanej przestrzeni: mieszkanie

Inwestor: prywatny

Pracownia: B3Design Studio Aranżacji Wnętrz

Projekt: 2019

Lokalizacja: Anin, Warszawa

Projektowana powierzchnia: 47 m2

Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!