Wnętrze z zielonym akcentem czyli nowy projekt od Soma Architekci

Wnętrze z zielonym akcentem czyli nowy projekt od Soma Architekci

Aranżacja wnętrza mieszkania klasyczna

Najnowsza koncepcja spod kreski pracowni Soma Architekci to wyraz nietuzinkowego spojrzenia na wnętrza. W projekcie dominuje klasyczna elegancja, jednak nie brakuje tutaj licznych nowoczesnych elementów wykończeniowych oraz umeblowania. Projekt opracowany został z myślą o dwójce młodych profesjonalistów, szukających wytchnienia od wielkomiejskiego zgiełku.

 Dwukondygnacyjny dom zlokalizowany jest na Warszawskiej Woli. Łączna powierzchnia parteru oraz piętra wynosi 100 m2. W części parteru znalazła się strefa dzienna z otwartym salonem, jadalnią i aneksem kuchennym. Wydzielona tu została także przestrzeń do pracy, a także łazienka dla gości. Druga, prywatna łazienka domowników wraz z trzema sypialniami znajduje się na piętrze.

Aranżacja wnętrza mieszkania klasyczna

Butelkowa zieleń we wnętrzu

 Bazę kolorystyczną projektu stanowi złamana biel oraz ciepła paleta beżów. Jasna posadzka dobrze komponuje się z frontami zabudowy kuchennej, wykonanymi z płyt MDF. Projektanci zaproponowali także liczne odcienie szarości, którymi pokryte zostały poszczególne ściany czy przestrzeń między kuchennymi szafkami. Szarość pojawia się także w postaci ocieplających wnętrze materiałów tekstylnych, takich jak dywan, zasłony czy obicie sofy o grubym splocie.

 Uzupełnieniem tej subtelnej bazy kolorystycznej jest butelkowo-zielony akcent. Wprowadzony on został jako obudowa kuchennej wyspy czy wykończenie jednej ze ścian strefy dziennej. Tam też, ponad sofą pojawiła się biblioteczka, wykonana z zielonych płyt. Dla równowagi cała kompozycja uzupełniona została o zgaszone bordo, które rozsiadło się wygodnie w części salonu.

Aranżacja wnętrza mieszkania z zielonym akcentem

Tapety o przeskalowanych wzorach

 Istotnym elementem założenia są fototapety o przeskalowanych wzorach. Soczyste, tropikalne liście pojawiają się w przestrzeni klatki schodowej. W jednej z łazienek ścianę ozdabiają pudrowe pąki róż, w drugiej zaś - florystyczny motyw w wersji monochromatycznej. Tak wykorzystane fototapety ożywiają kompozycję i stanowią ciekawy, przyciągający wzrok akcent.

Aranżacja wnętrza mieszkania z zielonym akcentem

Złote dodatki

Elegancki powiew wyczuwalny jest dzięki zastosowaniu złotych dodatków. Uchwyty szafek, oprawy oświetleniowe czy dekoracje w złocie dobrze prezentują się we wnętrzu. Złoto pojawia się także w łazienkach, gdzie zaproponowano armaturę łazienkową z polerowanego mosiądzu.

 

Wnętrze z zielonym akcentem czyli nowy projekt od Soma Architekci - metryczka projektu

Typ projektowanej przestrzeni: dom

Inwestor: prywatny

Pracownia: Soma Architekci / www.soma-architekci.pl

Projekt: 2019

Lokalizacja: Wola, Warszawa

Metraż: 100 m2

Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!