W śląskim wydaniu czyli aranżacja wnętrza salonu meblowego w Katowicach

W śląskim wydaniu czyli aranżacja wnętrza salonu meblowego w Katowicach

W katowickiej Fabryce Porcelany przybywa ciekawych wnętrz. Tym razem w jednym z budynków pojawił się salon meblowy, którego aranżacją wnętrza zajęła się architektka Marta Koniczuk. Dobre wzornictwo prezentuje się jeszcze lepiej w pięknych przestrzeniach.

Salon meblowy Euforma w Kaowicach

Po Bydgoszczy, Warszawie i Gdańsku przyszedł czas i na Katowice. To tutaj, w stolicy województwa śląskiego, pojawił się kolejny salon Euforma, którego wnętrzami zajęła się architektka Marta Koniczuk. Lokal zlokalizowany jest w modnym kompleksie biurowo-usługowym na terenie dawnej Fabryki Porcelany. Już sama lokalizacja i charakter obiektu potraktowane zostały przez projektantkę jako punkt wyjścia dla całej kompozycji. W industrialnych przestrzeniach wypełnionych czarną cegłą, betonem i stalą wyszukane meble rodzimych projektantów prezentują się doskonale.

Salon meblowy Euforma w Katowicach

Wnętrze industrialne

Aranżacja wnętrza salonu Euforma w Katowicach to esej na temat Śląska. Historia obiektu fabryki wykorzystana została w najmniejszym nawet detalu aranżacji. Rdzeniem koncepcji była replika dawnego pieca do wypału porcelany. Malarską, szorstką strukturę stanowiącą piec, uzupełniono o wątek z przejrzystej, szklanej cegły. To przez te szklane pasy przebija się ciepłe światło bijące z ekspozycji lamp, dające efekt rozgrzanego wnętrza uruchomionego pieca.

 Ściany salonu pokryte zostały malarskimi muralami, które przypominają szkice węglem. Na jednym z nich pojawiło się obszerne, proste logo salonu Euforma. Czarna cegła, wykorzystana w pomieszczeniach, nawiązuje detalem do górnośląskiego budownictwa. We wnętrzu nie brakuje elementów z betonu architektonicznego oraz stalowych wykończeń. Wykorzystano i podkreślono także oryginalne tory poprowadzone w posadzce.

Salon meblowy Euforma w Katowicach

Kolor i drewno we wnętrzu

 W tak zaaranżowaną industrialną przestrzeń doskonale wpisują się liczne elementy wyposażenia oferowane przez salon, jak tapicerowane fotele czy drewniane stoły. Wyszukane polskie wzornictwo zaprezentowane zostało także na regałach, których bryły inspirowane były wózkami do wypału porcelany transportującymi wyroby ceramiczne wewnątrz fabryki.

 W kolejnych przestrzeniach salonu pojawiają się piękne oprawy oświetleniowe, które doskonale wpisują się w zaproponowaną, górnośląską estetykę. Dodatkowo ich światło ociepla chłodne wnętrze fabryki. Przyjemnego charakteru nadają także tkaniny, którymi obite zostały siedziska oraz grubo plecione dywany będące częścią ekspozycji.

Salon meblowy Euforma w Katowicach

W śląskim wydaniu czyli aranżacja wnętrza salonu meblowego w Katowicach - metryczka projektu

 Typ projektowanej przestrzeni: salon meblowy

Inwestor: Euforma

Pracownia: Marta Koniczuk Pracownia Architektury Wnętrz

Realizacja: 2019

Lokalizacja: Fabryka Porcelany, Katowice

Zdjęcia: foto&mohito

Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!