Proste wnętrze mieszkania w Łodzi

Proste wnętrze mieszkania w Łodzi

W tym mieszkaniu królują szarości i drewno. Minimalistyczne formy dobrze wplatają się w nowoczesną, ale ciepłą estetykę zaproponowaną w prostym wnętrzu. Oto jedna z ostatnich realizacji Pracowni Architektonicznej Hanny Pietras. Zobaczcie, jak pięknie mieszka się w Łodzi.

Projekt wnętrza niedużego mieszkania w Łodzi to propozycja dobrze znanej architekt Hanny Pietras we współpracy z architekt Pauliną Markowską- Chudzicką. Projektantki zaproponowały przyjemną dla oka i pełną domowego ciepła aranżację. Króluje tutaj ograniczona paleta kolorystyczna, zaś to, na czym można zawiesić wzrok, to akcenty kolorystyczne i ciekawe formy.

Mieszkanie składa się z otwartej strefy dziennej, do której zalicza się strefa wejściowa przechodząca w przestrzeń salonu, jadalni oraz kuchni. To tutaj toczy się codzienne życie domowników. Strefa dzienna to część mieszkania, która pozwala na odpoczynek po intensywnym dniu pracy. Komfortowa sypialnia oraz funkcjonalna łazienka to pomieszczenia zaprojektowane z pomysłem i wyczuciem smaku.

proste wnętrze, aranżacja mieszkania, proste mieszkanie, estetyczne wnętrze, realizacja wnętrza, realizacja mieszkania, mieszkanie prywatne, Hanna Pietras Pracownia Architektoniczna, projekt wnętrza

Aranżacja salonu w roli głównej

W przestrzeni dziennej dominujące są biel i paleta szarości, przeplatane z jasnym drewnem, które otula poszczególne ściany oraz rozlewa się po posadzce. Elementami, które ocieplają wnętrze, są liczne tekstylia. Grube zasłony flankujące przeszklenia czy wyraźne tapicerki siedzisk bezpretensjonalnie wpisują się w przestrzeń. Wyraźnym akcentem jest tutaj żółcień wygodnego fotela, który stanął pod oknem. Wnętrze ożywia także wbudowane w jedną ze ścian zabudowy akwarium, które stanowi ciekawe przełamanie monolitycznej bryły.

W strefie kuchennej zastosowana została prosta zabudowa. Wykorzystane zostały minimalistyczne fronty szafek wykonane z płyt o jasnej oraz drewnianej okleinie. W sąsiedztwie kuchennej zabudowy stanął okrągły stół otoczony czterema wygodnymi krzesłami o otulających kubełkach. Ponad stołem zawisła nowoczesna lampa o zgeometryzowanym stelażu. Interesującym elementem jest także plastyczne wykończenie sufitu w postaci ażurowej drewnianej konstrukcji.

proste wnętrze, aranżacja mieszkania, proste mieszkanie, estetyczne wnętrze, realizacja wnętrza, realizacja mieszkania, mieszkanie prywatne, Hanna Pietras Pracownia Architektoniczna, projekt wnętrza

Prywatna przestrzeń pełna komfortu

Ten sam drewniany, ażurowy motyw odnajdujemy także w łazience. Tam też zaproponowana została wnęka, w której podwieszono szafkę z umywalką. W przestrzeni łazienki zastosowano prysznic typu walk-in oraz wykończeniu ściany mokrej w postaci płytek imitujących jasne drewno.

Królestwem domowników bez wątpienia jest komfortowa sypialnia. To tutaj centralnym elementem jest obszerne łóżko o pikowanym, beżowym wezgłowiu. Poza przybraniem łóżka sypialnia skąpana jest w krystalicznej bieli. To w nią ubrana została również szafa poprowadzona do wysokości sufitu. Szczególnie interesująca jest łamana linia drzwi szafy, która wprowadza element dynamiki do wnętrza.

Zobacz galerię zdjęć projektu mieszkania

Proste wnętrze mieszkania w Łodzi – metryczka projektu wnętrza

typ projektowanej przestrzeni: mieszkanie
inwestor: prywatny
pracownia: Hanna Pietras Pracownia Architektoniczna / hannapietras.com
realizacja: 2019
lokalizacja: Łódź
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!