Aranżacja apartamentów w budynku dawnego spichlerza

Aranżacja apartamentów w budynku dawnego spichlerza

Dziewięć niezależnych apartamentów, a każdy z nich zaprojektowany w wyjątkowym, wysmakowanym stylu. Toruńskie wnętrza zachęcają, aby zatrzymać się w nich chociaż na jedną noc, szczególnie że zlokalizowane są w samym centrum miasta. Aranżacja apartamentów wyszła spod ręki Pawła Tatara oraz pracowni Znamy się.

Dziewięć apartamentów na wynajem to wyjątkowe wnętrza zlokalizowane w zabytkowym budynku w samym sercu Torunia. Dawniej obiekt pełnił rolę spichlerza, o czym przypominają charakterystyczne opaski okienne kształtem przypominające worki zboża. Na parterze budynku znajduje się restauracja Monka, zaś trzy kolejne kondygnacje inwestorzy, a zarazem właściciele restauracji, postanowili przekształcić na komfortowe apartamenty pod wynajem krótkoterminowy. 

Aranżacja apartamentów, projekt apartamentu, wystrój apartamentu, ciekawy apartament, projekt wnętrza, realizacja wnętrza, wnętrze publiczne, pracownia Znamy się, Paweł Tatara, wnętrze na wynajem, apa

Wnętrze na wynajem dla każdego

W obiekcie wydzielonych zostało dziewięć apartamentów - drugi i trzeci poziom budynku zajmuje pięć apartamentów dwupiętrowych z antresolami, zaś na czwartym poziomie znajdują się cztery apartamenty jednopiętrowe z miejscowo wysokimi sufitami. Każdy z pokoi jest zupełnie inny, co związane jest częściowo z nieregularnością starego budynku, częściowo zaś z indywidualnym wykończeniem przestrzeni. Elementem spajającym każdą aranżację wnętrza jest niezwykły klimat miasta. We wszystkich apartamentach pojawia się też kolorowa kostka, pełniąca funkcję łazienki i umieszczona w centralnym punkcie mieszkania.

Aranżacja apartamentów, projekt apartamentu, wystrój apartamentu, ciekawy apartament, projekt wnętrza, realizacja wnętrza, wnętrze publiczne, pracownia Znamy się, Paweł Tatara, wnętrze na wynajem, apa

Historia miasta motywem przewodnim aranżacji wnętrza

We wszystkich dziewięciu apartamentach wprowadzony został element stylistyczny, który nawiązywać ma do historii czy tradycji toruńskiej. W jednym z mieszkań wykorzystany został motyw sklepienia trójdzielnego z toruńskiej katedry, w innym króluje dekoracyjna w postaci trójliścia. W apartamentach wykorzystane zostały także witraże w formie dużych okien w ścianach łazienek, czego efektem jest wyjątkowa gra światła.

We wnętrzach architekt skonfrontował tradycyjne i zastane cechy obiektu z nowoczesnymi materiałami i elementami wystroju. Wyeksponowane zostały drewniane belki konstrukcyjne, które swoim jasnym wybarwieniem dobrze korespondują z wyposażeniem. Umeblowanie, bazujące na bieli, szarości i jasnym drewnie, nadaje wnętrzom ciepłego i domowego charakteru. Ożywiającą rolę pełnią tutaj wyraźny kolorystyczny akcent kostki-łazienki oraz zieleń, pojawiająca się w kolejnych pomieszczeniach.

Zobacz galerię zdjęć aranżacji apartamentów

Aranżacja apartamentów Monka - metryczka projektu

Typ projektowanej przestrzeni: apartamenty na wynajem
Inwestor: Restauracja Monka
Projekt: Paweł Tatara / pracownia Znamy się
Realizacja: 2019
Lokalizacja: ul. Piekary, Toruń
Projektowana powierzchnia: 300 m2
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!