Sztukateria i biel w aranżacji mieszkania w Gdyni

Sztukateria i biel w aranżacji mieszkania w Gdyni

Nowoczesne mieszkanie, w którym jednak łatwo wyczuć klasyczne proweniencje stylistyczne. Tak mieszka się w Gdyni, gdzie projektanci z pracowni hamak.pro postanowili wywrócić zastaną przestrzeń do góry nogami i dostosować ją do potrzeb użytkowników.

Zlokalizowane w dzielnicy Orłowo w Gdyni mieszkanie należy do pięcioosobowej rodziny. Każdy tutaj chciał kawałka przestrzeni dla siebie, który odpowiadałby jego potrzebom. Na przestrzeni ponad 80 m2 projektanci z pracowni hamak.pro postanowili zaaranżować przestrzeń, która zachwyca zarówno zaproponowaną estetyką, jak i wyczuciem funkcjonalnym.

Przestrzeń mieszkania podzielona została na kolejne strefy i pomieszczenia. Przedpokój prowadzi do serca mieszkania, którym jest pokój dzienny. Pełni on funkcję salonu, jadalni oraz kuchni. To tutaj toczy się w głównej mierze życie domowników. Stąd też można dostać się na rozległy taras o powierzchni ponad 30 m2. Do strefy dziennej przynależy także toaleta dla gości. W drugiej części mieszkania zlokalizowane zostały prywatne pomieszczenia domowników. Należą do nich sypialnia, łazienka, pokój dziecięcy oraz garderoba.

aranżacja mieszkania, białe wnętrze, hamak.pro projekt wnętrza, żółte dodatki do wnętrza, designerskie wnętrze, nowoczesne mieszkanie, mieszkanie w Gdyni

Klasyczne wnętrze

Mieszkanie jest niezwykle przestronne oraz jasne. Dominuje tutaj biel, która pokrywa ściany oraz sufity częściowo wykończone ozdobną sztukaterią. Dopełnieniem jest posadzka z drewnianych paneli, które ułożone zostały we francuską jodełkę. W strefie kuchennej oraz w łazience projektanci zaproponowali piękne białe płyty o rysunku kamienia.

W strefie salonu stanęła obszerna, narożna sofa o charakterystycznym pikowaniu. Jej ciemnozielona tapicerka dobrze koresponduje z musztardowym obiciem fotela wyposażonego w niewielki podnóżek. Część salonu z kuchnią łączy obecność wyspy, która pełni jednocześnie funkcję miejsca do wspólnego spożywania posiłków. Klasyczna forma wyspy dobrze nawiązuje do zastosowanej w pomieszczeniu sztukaterii. Dostawione do niej szare hokery stanowią lekkie, nienachalne uzupełnienie.

aranżacja mieszkania, białe wnętrze, hamak.pro projekt wnętrza, żółte dodatki do wnętrza, designerskie wnętrze, nowoczesne mieszkanie, mieszkanie w Gdyni

Projektanci postawili na niedużą zabudowę kuchenną o minimalistycznych, białych frontach. To tutaj, w przestrzeni między szafkami górnymi i dolnymi, rozsiadł się wspomniany wcześniej biały kamień. Całość przestrzeni uzupełniają trzy oprawy oświetleniowe o dużych, brązowych abażurach. Ich obecność stanowi też ciekawy akcent kolorystyczny.

Subtelna kolorystyka zaproponowana została również w sypialni oraz pokoju dziecięcym. W tej pierwszej biel częściowo zastąpiona została przez pudrowy róż, który plastycznie ozdobione ściany. Wyraźnym i dominującym akcentem jest tutaj fornirowana szafa. W pokoju dziecięcym, w którym mieszka trzech chłopców, postawiono na szarości i brązy. To tutaj stanęły rozkładana sofa oraz łóżko umieszczone na antresoli, które zapewniają maksymalne wykorzystanie przestrzeni.

Wyjątkowy zmysł estetyczny wyczuwalny jest także w przestrzeniach łazienki oraz toalety. Ta pierwsza zdominowana jest przez biel, zaś elementem akcentującym jest tutaj szafka pod umywalkę z palisandru na wysoki połysk oraz kryształowy żyrandol. Toaleta wykończona została w czerni, która daje poczucie niezwykłej elegancji i szykowności, podkreślonej dodatkowo przez klasyczną armaturę.

Zobacz galerię zdjęć klasycznego mieszkania

Sztukateria i biel w aranżacji mieszkania w Gdyni - metryczka projektu wnętrza

Typ projektowanej przestrzeni: mieszkanie
Inwestor: prywatny
Pracownia: hamak.pro / hamak.pro
Realizacja: 2019
Lokalizacja: Orłowo, Gdynia
Metraż: ok. 86 m2
Zdjęcia: Alkamurat / alkamurat.com
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!