Męskie wnętrze mieszkania pełne testosteronu

Męskie wnętrze mieszkania pełne testosteronu

Przygaszone szarości, zdecydowane formy i ostre linie - takimi pojęciami posłużyła się architektka wnętrz Maria Mandalinci w swojej ostatniej realizacji. Wnętrze mieszkania zaprojektowano w taki sposób, by odpowiadało ono wyszukanym męskim gustom. 

Projekt męskiego mieszkania to efekt pracy projektantki Marii Mandalinci z pracowni Mandalinci Studio Projektowanie Wnętrz. Mieszkanie zlokalizowane jest w Poznaniu, a jego właścicielem jest mężczyzna, który oczekuje nie tylko komfortu i funkcjonalności, ale także wyjątkowej estetyki. Nie inaczej do zadania podeszła projektantka, przygotowując propozycję wyszukanego wnętrza o nieprzeciętnej stylistyce.

męskie wnętrze, wnętrze dla mężczyzny, Wnętrze mieszkania, mieszkanie dla mężczyzny, Maria Mandalinci, Mandalinci Studio Projektowanie Wnętrz, projekt mieszkania, mieszkanie w Poznaniu, aranżacja mies

Układ funkcjonalny mieszkania

Do serca projektowanego mieszkania prowadzi strefa wejściowa. Przechodząc przez nią znajdujemy się w salonie połączonym z kuchnią oraz przestrzenią jadalni. We wnętrzu przewidziana została także komfortowa sypialnia oraz łazienka. Chociaż przestrzeń mieszkania jest nieduża, znajduje się w niej wszystko to, czego potrzebować może mężczyzna.

W prawej części głównego pomieszczenia ulokowana została wygodna narożna sofa, skierowana w stronę zawieszonego na ścianie rzutnika. W lewej części znajduje się niewielka przestrzeń zabudowy kuchennej, a także duża wyspa kuchenna. Do tej ostatniej dostawione zostały dwa wysokie hokery, które zapewniają miejsce do zjedzenia posiłku.

W sypialni stanęło obszerne łóżko o wysokim, tapicerowanym wezgłowiu. Tuż obok łóżka ustawiona została szafka nocna, a na przeciwko szafka telewizyjna. Minimalizm obejmuje także przestrzeń łazienki, która wyposażona została w prysznic, szafkę z umywalką nablatową oraz toaletę.

męskie wnętrze, wnętrze dla mężczyzny, Wnętrze mieszkania, mieszkanie dla mężczyzny, Maria Mandalinci, Mandalinci Studio Projektowanie Wnętrz, projekt mieszkania, mieszkanie w Poznaniu, aranżacja mies

Ciemne wnętrze z akcentami

W projektowanym mieszkaniu króluje szarość podana w najliczniejszych odcieniach. Beton architektoniczny, którym ozdobiona została ściana salonu, koresponduje z szarymi panelami podłogowymi. Do tego zaproponowane zostało wykończenie wyspy kuchennej czy stolika w postaci płyt o rysunku kamienia. Nieco jaśniejszy ton szarości wykorzystany został jako obicie kanapy.

Uzupełnieniem wszechobecnej szarości jest głęboka purpura, którą oblane zostały ciężki i grube zasłony w oknie strefy dziennej. Fiolet pokrył także obicia hokerów. W sypialni barwę tą zastąpiły przygaszone odcienie brązów, które rozsiadły się wygodnie na łóżku, a także w jego sąsiedztwie.

Zobacz galerię zdjęć wystroju mieszkania

Męskie wnętrze mieszkania - metryczka projektu mieszkania

Typ projektowanej przestrzeni: mieszkanie
Inwestor: prywatny
Pracownia: Mandalinci Studio Projektowanie Wnętrz / mandalinci.pl
Realizacja: 2019
Lokalizacja: Poznań
Zdjęcia: Jaga Kraupe
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!