Nowoczesny design wnętrza domu w Katowicach

Nowoczesny design wnętrza domu w Katowicach

Dom zachwyca nowoczesnym designem wnętrza i przestronnością. Paleta brązów w towarzystwie szarości i bieli dają efekt naturalnej przestrzeni o kameralnym i ciepłym charakterze. Aranżacja domu w Katowicach to efekt pracy pracowni Czajkowski Kuźniak Architekci, która raz za razem zadziwia wyszukanymi rozwiązaniami stylistycznymi.

Oto jedna z realizacji w portfolio pracowni Czajkowski Kuźniak Architekci. Wnętrze domu zlokalizowanego w Katowicach to kompletnie i funkcjonalnie zaaranżowana przestrzeń. Projektowana powierzchnia użytkowa mierzy 151 m2.  Sercem domu jest strefa dzienna znajdująca się na parterze.  To tutaj mieści się salon wraz z jadalnią, a także otwarta kuchnia.  Centralnie zlokalizowana klatka schodowa prowadzi na piętro, gdzie domownicy mogą odpoczać w strefie prywatnej.

Nowoczesny design wnętrza, domu w Katowicach, designerskie wnętrze, projekt domu, wnętrze domu, aranżacja domu, nowoczesne wnętrze domu, Czajkowski Kuźniak Architekci, wnętrze prywatne, pomysł na aran

Otwarte wnętrze domu

Istotnym założeniem projektu wnętrza jest otwarcie parterowej przestrzeni, poprzez rezygnację z podziałów za pomocą ścian. Zamiast tego projektanci zastosowali subtelny podział wnętrza wykorzystując zróżnicowanie poziomów posadzki, a także różne materiały wykończeniowe. Ze strefy wejściowej aż po kuchnię rozciągają się jasne płyty o rysunku marmuru, zaś w salonie założonym nieco niżej wykorzystane zostały drewniane klepki parkietu.

Przestronna kuchnia wyposażona została w pełną zabudowę ścienną, w której ukryte zostały liczne szafki oraz urządzenia AGD. Pod oknem poprowadzony został blat roboczy, zaś w centralnym punkcie ustawiono wyspę kuchenną z płytą grzewczą oraz dostawionymi dwoma hokerami. W przestrzeń kuchni wkomponowana została klatka schodowa w postaci dwubiegowych schodów dywanowych o szklanej balustradzie.

W części salonu umieszczony został obszerny, rozbudowany komplet wypoczynkowy, a przy nim niski stolik kawowy o ażurowym stelażu. Za sofą ustawiona została niewysoka zabudowa służąca jako biblioteczka. Po przeciwnej stronie pomieszczenia stanął obszerny stół jadalniany w otoczeniu ośmiu krzeseł. W jego sąsiedztwie zamontowany został nowoczesny kominek. Całość urozmaicają obszerne przeszklenia przeprute w ścianie, za którymi rozciąga się widok na otaczający dom ogród.

Nowoczesny design wnętrza, domu w Katowicach, designerskie wnętrze, projekt domu, wnętrze domu, aranżacja domu, nowoczesne wnętrze domu, Czajkowski Kuźniak Architekci, wnętrze prywatne, pomysł na aran

Zrównoważona kolorystyka i wyraźne dodatki do domu

W aranżacji wnętrza postawiono na kameralną, stonowaną kolorystykę, w której dominują brązy i szarości. Istotną rolę odgrywa oświetlenie, które częściowo wkomponowane zostało w strukturę podwieszanego sufitu. Ciekawym detalem są również polerowane oprawy oświetleniowe. Połyskujące wykończenia dobrze wpisują się w nowoczesną stylistykę, jaka zaproponowana została we wnętrzach.

Zobacz galerię zdjęć nowoczesnego domu

Nowoczesna aranżacja wnętrza domu w Katowicach - metryczka aranżacji domu

Typ projektowanej przestrzeni: dom
Inwestor: prywatny
Projekt: Czajkowski Kuźniak Architekci / czaka.pl
Realizacja: 2017/2018
Lokalizacja: Katowice
Metraż: 151 m2
Zdjęcia: Archifolio Tomasz Zakrzewski
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!