Niech żyje naturalność czyli aranżacja wnętrza kawiarni w Poznaniu

Niech żyje naturalność czyli aranżacja wnętrza kawiarni w Poznaniu

Japońska matcha serwowana na dziesiątki sposobów - to w Poznaniu znajduje się raj dla miłośników tego herbacianego przysmaku. Nowa kawiarnia Matcha to przyjemne miejsce, w którym króluje delikatna zieleń i naturalne drewno. Architekci z pracowni mode:lina zadbali o to, by we wnętrzu można było poczuć się dobrze. 

Matcha, czyli sproszkowane liście zielonej herbaty, to nieodzowny element japońskiej kultury, która kładzie silny nacisk na oddziaływanie przyrody na człowieka. Właśnie dlatego to naturalność postawiona została na pierwszym miejscu w projekcie wnętrza nowej kawiarni, w której matcha serwowana jest w formie napojów, deserów i ciast. Kawiarnia Matcha zlokalizowana została przy ulicy Zwierzynieckiej w Poznaniu jest wyrazem pasji właścicieli do kulinarnych poszukiwań. Aranżację wnętrza powierzyli oni projektantom z pracowni mode:lina w składzie Paweł Garus, Jerzy Woźniak i Anna Kazecka.  

kawiarnia Matcha, aranżacja wnętrza, aranżacja wnętrza kawiarni, kawiarnia w Poznaniu, Modelina, wnętrze publiczne, ciekawa aranżacja wnętrza, aranżacja kawiarni, design wnętrza, mode:lina

Wnętrze skąpane w zieleni

Lokal o powierzchni 70 m2 to miejsce, w którym smak stawia się na równi z dobrym samopoczuciem gości. Już od wejścia przestrzeń przyciąga ciepłą zielenią, która koi i uspokaja. Walory zdrowotne oraz charakterystyczna barwa herbaty matcha stały się głównym motywem aranżacji.

Zieleń wkomponowana została w bazę, którą stanowi tutaj beton architektoniczny połączony z jasnym drewnem. Wyraźnym elementem jest też front baru, który obłożony został małymi płytkami w odcieniu butelkowo-zielonym. Te same płytki wykorzystane zostały w łazience, ożywiając nieduże wnętrze.

Przestrzeń wyposażona została w stalowe konstrukcje podtrzymujące drewniane półki oraz stalowe kratownice. To one dają miejsce dla doniczek ociekających ożywczą zielenią roślin. Czarne, matowe konstrukcje niosą także blaty stolików czy siedzisko poprowadzonej pod ścianą ławy. Miękkie, tapicerowane krzesła stanowią lekkie uzupełnienie kompozycji. Nie mogło zabraknąć także niezwykle modnego, podwieszanego fotela z rattanu.

kawiarnia Matcha, aranżacja wnętrza, aranżacja wnętrza kawiarni, kawiarnia w Poznaniu, Modelina, wnętrze publiczne, ciekawa aranżacja wnętrza, aranżacja kawiarni, design wnętrza, mode:lina

Aranżacja kawiarni z naturą w tle

To, co rzuca się w oczy w aranżacji przestrzeni, to niezwykle duża ilość zielonych roślin, które oblewają wnętrze. Projektanci w ciekawy sposób wykorzystali także dodatki, nawiązując ich formą do akcesoriów tradycyjnie wykorzystywanych przy przyrządzaniu matchy. Zaś zawieszone nad stołami lampy przypominają swoim kształtem miotełki Chasen, których używa się do prawidłowego spienienia herbaty.

Zobacz galerię zdjęć realizacji wnętrza

Aranżacja wnętrza kawiarni w Poznaniu - metryczka projektu wnętrza

Typ projektowanej przestrzeni: kawiarnia
Inwestor: prywatny
Pracownia: mode:lina / modelina-architekci.com
Realizacja: 2019
Lokalizacja: ul. Zwierzyniecka 30/24, Poznań
Metraż: 70 m2
Zdjęcia: Patryk Lewiński
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!