Bliżej natury czyli aranżacja mieszkania w Warszawie

Bliżej natury czyli aranżacja mieszkania w Warszawie

Tym razem architekci z pracowni TK Architekci postawili na naturalność. Chociaż mieszkanie zlokalizowane jest w samej stolicy, będąc w jego wnętrzu można odnieść wrażenie bliskości przyrody. A to dzięki zastosowanym materiałom oraz dodatkom. Zobaczcie sami, jak wiele w natury można zamknąć w mieszkaniu w dużym mieście.

Projekt mieszkania wykonany przez pracownię TK Architekci zachwyca przede wszystkim przytulnością. Wnętrze wypełnione jest drewnem oraz naturalnymi kolorami. To one ocieplają przestrzeń i razem z wprowadzoną zielenią budują efekt bliskości natury.

Przestronne mieszkanie zlokalizowane jest w Warszawie. W jego przestrzeni wyróżnić możemy strefę wejściową, która prowadzi nas do serca domu, czyli salonu połączonego z kuchnią oraz jadalnią. W głębi mieszkania zlokalizowane zostały sypialnia domowników, pokoje dziecięce oraz komfortowe łazienki.

Naturalnie, że pięknie

Biel na ścianach oraz posadzka z drewnianych klepek ułożonych w jodełkę francuską – tak zaproponowana baza stanowi doskonałe tło dla delikatnego i lekkiego umeblowania. W przestrzeni salonu stanowią je obszerna narożna kanapa w szarej tapicerce, przyozdobiona pudrowo różowymi poduszkami. Na ścianie zakomponowana została galeria złożona z oprawionych w ramy rysunków zielonych roślin.

Charakterystycznym elementem jest wiszący fotel, a także interesujące rozwiązanie ściany telewizyjnej. Możemy wybrać, czy wolimy oglądać ekran telewizora, czy ożywczą zieleń chrobotka. W salonie stanął także obszerny stół o drewnianym blacie.

W strefie dziennej swoje miejsce znalazła także część kuchenna, która została częściowo oddzielona od salonu poprzez zastosowanie ścianki działowej. Kuchnia zaznaczona została także poprzez wykończenie sufitu w postaci ażurowej, drewnianej konstrukcji. To do niej przymocowane zostały proste oprawy oświetleniowe, które wprowadzają do wnętrza ciepłe światło.

aranżacja wnętrza, aranżacja domu

Odprężenie na wyłączność

W sypialni gwoździem programu jest obszerne łóżko o drewnianej konstrukcji. Naturalne tekstylia, którymi otoczone zostało łóżko wykończone zostały delikatnymi kolorami, które przełamuje jedynie przygaszona zieleń poduszek. Te ostatnie korespondują z dominującym elementem pomieszczenia, a więc fototapetą przedstawiającą zamglony las, skąpany w mglistym świetle wschodzącego słońca.

Wyjątkowo potraktowana została także prywatna łazienka. To tam zastosowane zostały ciemne deski podłogowe w przestrzeni prysznica oraz płyty z betonu architektonicznego. Nienarzucająca się armatura łazienkowa oraz proste umeblowanie umieszczone zostały w towarzystwie patchworkowych, monochromatycznych płytek ozdabiających posadzkę.

Przestrzeń mieszkania wypełniona jest licznymi naturalnymi dodatkami. Pleciony kosz, drewniane stelaże mebli w pokojach dziecięcych czy liczne rośliny ozdobne sprawiają, że we wnętrzu da się poczuć bliskość natury. A jak mawiają, to właśnie pośród przyrody człowiek może doznać prawdziwego, oczyszczającego odprężenia. Tutaj mamy jego namiastkę.

Bliżej natury czyli aranżacja mieszkania w Warszawie – metryczka projektu wnętrza

Typ projektowanej przestrzeni: mieszkanie
Inwestor: prywatny
Pracownia: TK Architekci
Lokalizacja: Warszawa
Realizacja: 2019
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji wnętrza mieszkania

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!