Na wysoki połysk czyli nowoczesna aranżacja wnętrza domu

Na wysoki połysk czyli nowoczesna aranżacja wnętrza domu

Cegła i beton zaserwowane w nowoczesnym wydaniu, na dodatek podane w towarzystwie pięknej posadzki z płyt na wysoki połysk. Tak właśnie prezentuje się wnętrze domu zaaranżowane przy współpracy dwóch pracowni - Zieja Interior Design oraz Keram Design Eugenia Borowiecka. Projektanci zaproponowali nam swoje spojrzenie na współczesną elegancję, przygotowując projekt, który robi wrażenie.

Wnętrze domu zlokalizowanego pod Tobiaszowem Mazowieckim, w malowniczej i spokojnej miejscowości Tobiasze. Jest to efekt pracy projektantów z dwóch pracowni - Zieja Interior Design oraz Keram Design Eugenia Borowiecka. Ciekawa realizacja to własne spojrzenie architektów na pomysł nowoczesnej przestrzeni. Do podstawowych założeń projektowych należały wprowadzenie dużej ilości cegły oraz betonu, a także wykonanie kluczowego elementu, jakim miała być posadzka z dużych płyt na wzór Calacatty. Zobaczcie sami, jak prezentują się wnętrza domu z klasą.

Otwarty plan przestrzeni

Projektowana przestrzeń o łącznej powierzchni 114 m2 obejmowała serce domu, jakim jest strefa dzienna na parterze, a także łazienkę umiejscowioną na poddaszu. Do strefy dziennej należał salon wraz z jadalnią, kuchnia oraz strefa wejściowa. W obszernej przestrzeni projektanci unikali stosowania podziałów za pomocą ścian, dzięki czemu wnętrze stało się wyjątkowo przestronne. Dodatkowo wykorzystanie monolitycznej płaszczyzny posadzki, która rozciąga się w całej strefie dziennej, uwydatnia otwarty, pełen powietrza charakter wnętrza.

aranżacja wnętrza, aranżacja domu

Wnętrze w bieli i szarości

W projekcie zaproponowano niemal całkowitą redukcję kolorystyczną, ograniczając się do bieli i palety szarości. Istotna jest także rola drewna, które wprowadza wyraźny akcent w kolorystycznej kompozycji. Efektownym udekorowaniem całości jest bielona cegła, która pokrywa niektóre ze ścian pomieszczenia. Całość robi wrażenie niezwykle świetlistej. Pomagają w tym nie tylko posadzka wykonana ze slabów na wzór Calacatty na wysoki połysk, ale również lustrzane dodatki i pomysłowo zaaranżowane punkty świetlne.

W części salonu zaaranżowana została strefa wypoczynku, gdzie znalazła się wygodna, obita szarą tkaniną sofa. Naprzeciwko niej znalazła się pięknie zakomponowana ściana telewizyjna, łącząca w sobie wykorzystanie płyt o rysunku marmuru oraz drewnianej okładziny. Dekoracyjne oświetlenie LED potęguje wrażenie trójwymiarowości i zgeometryzowania kompozycji.

Uwagę przyciąga również prosta zabudowa kuchenna, wykończona w bieli na wysoki połysk i ciemnym drewnie. W przestrzeni między szafkami górnymi i dolnymi naniesiona została okładzina o rysunku zastosowanym na posadzce. Część kuchenną łączy z salonem strefa jadalni, w której stanął obszerny stół o nowoczesnej bryle, przygotowany dla 8 osób.

Także zlokalizowana na poddaszu łazienka kontynuuje stylistykę zaproponowaną w strefie dziennej. Tutaj również dominują białe płyty o rysunku marmuru, a także drewniane akcenty. Prosta i elegancka w formie armatura łazienkowa daje efekt luksusowego pokoju kąpielowego. Tu także nie brak świetlistego efektu, który dodatkowo potęgowany jest przez zastosowanie rozciągniętego na całą ścianę lustra.

Na wysoki połysk czyli nowoczesna aranżacja wnętrza domu - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Zieja Interiors Design I Keram Design Eugenia Borowiecka
Realizacja: 2019
Lokalizacja: Tobiasze
Projektowana powierzchnia: 114 m2
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji domu 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!