(Nie)tradycyjny czeski pub czyli aranżacja lokalu w Pradze

(Nie)tradycyjny czeski pub czyli aranżacja lokalu w Pradze

W Pradze przybywa architektonicznych perełek - oto kolejna udana realizacja wnętrza restauracji autorstwa pracowni mar.s architects. Tradycyjne czeskie piwa w klasycznym wnętrzu, chociaż poddanemu współczesnej interpretacji. Tak prezentuje się restauracja Výčep w sercu stolicy naszych południowych sąsiadów.

Restauracja Výčep zlokalizowana jest w zabytkowej kamienicy w jednej z centralnych dzielnic Pragi - Vinohrady. Celem realizacji było zaprojektowanie wnętrza odpowiadającego typowemu designowi dla czeskich pubów. To tutaj serwowane miały być tradycyjne piwa oraz dania czeskiej kuchni. Projektanci sięgnęli po elementy wystroju charakterystyczne dla początków XX wieku, jednak poddali je swojej autorskiej, współczesnej reinterpretacji.

Witajcie w beer barze

Po przekroczeniu progu lokalu wita nas prosta w swojej formie przestrzeń baru. Chłodny, stalowy blat koresponduje z drewnianym wykończeniem korpusu baru. To tutaj rozlewane są wysokiej jakości czeskie piwa. Tutaj można przystanąć z kuflem Dalešice z niedawno zmodernizowanego i odnowionego historycznego browaru.

We wnętrzu nasz wzrok przyciągają drewniane panele, którymi obłożone zostały ściany wszystkich pomieszczeń. Drewno w postaci tradycyjnego parkietu pokryło także podłogi, dając efekt ciepłej i kameralnej przestrzeni. Projektanci postanowili wprowadzić do wnętrza lamperię wykonaną farbą zmywalną. Jej zgniło-zielona barwa stanowi wyraźny, horyzontalny podział ścian, które powyżej lamperii pokryte są przecieranym beżem.

aranżacja restauracji, aranżacja wnetrza

Zaskakujące wybory

W przestrzeni lokalu wprowadzone zostały elementy wyposażenia odpowiadające tradycyjnemu designowi i swobodnie zestawione z umeblowaniem nowoczesnym. Nietypowe drewniane ławy przyścienne i nowoczesne stoły stoją razem z typowymi krzesłami barowymi TON Banana w ciemnym, brązowym wybarwieniu. Nie brak tutaj antyków, jak zegary zawieszone na ścianach lokalu. Wszystko to miesza się razem, dając zaskakująco spójny i kompletny efekt.

Interesującym elementem wyposażenia jest drewniana okładzina sufitu w przestrzeni wewnątrz lokalu. Ciemne drewno stanowi bazę dla podwieszonego neonu zaprojektowanego przez Vojtěcha Kálecký. Jego autorstwa są także linie świetlne ponad stołami, które rozciągają się od wejścia wgłąb lokalu. Inne oprawy oświetleniowe wykonane zostały ze szkła i nawiązują do tradycyjnych kształtów z czeskiej manufaktury lamp.

(Nie)tradycyjny czeski pub czyli aranżacja lokalu w Pradze - metryczka projektu wnętrza

Typ projektowanej przestrzeni: restauracja/pub
Pracownia: mar.s architects
Projekt: 2017
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Vinohrady, Praga
Metraż: 200 m2
Zdjęcia: BoysPlayNice
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji restauracji 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!