Aranżacja wnętrza domu w zabudowie szeregowej

Aranżacja wnętrza domu w zabudowie szeregowej

Czy można typową, deweloperską przestrzeń o klasycznym układzie zamienić w zupełnie nową jakość? Architekci z pracowni PL.architekci udowadniają, że tak. Ich ostatnia realizacja to wnętrze domu w zabudowie szeregowej. Niebanalne rozwiązania funkcjonalne oraz ciekawe wykorzystanie kolorów sprawiają, że wnętrza zachwycają pomysłowością.

Wnętrza trójkondygnacyjnego domu w zabudowie szeregowej to efekt pracy architektów z pracowni PL.architekci. Kompleksowa aranżacja objęła parterową strefę dzienną, a także znajdujące się na piętrach pomieszczenia prywatne domowników. W części dziennej wyróżnić można strefę wejściową prowadzącą do serca domu, czyli otwartej przestrzeni salonu, jadalni oraz kuchni. To stąd można dostać się do ogrodu znajdującego się na tyłach budynku. Klatka schodowa o spiralnych schodach prowadzi na piętro, gdzie zlokalizowana została sypialnia domowników oraz łazienka.

aranżacja wnętrza, aranżacja domu

Czerń i musztarda we wnętrzu

Kolorystyczna kompozycja wnętrza to zrównoważona gra neutralnej bieli z głęboką czernią. Uzupełnieniem jest naturalne wybarwienie drewna oraz paleta szarości. W części dziennej zaproponowany został wyraźny akcent kolorystyczny w postaci ciepłej, musztardowej barwy. Nie brakuje tutaj również detali w kolorze mosiądzu i polerowanego złota. Całość stanowi przyjemną i kameralną harmonię barwną.

aranżacja wnętrza, aranżacja domu

Odważne rozwiązania

Wnętrzom daleko do miana sztampowych i oczywistych. Pełno tutaj ciekawego wykorzystania materiałów i kolorów. W salonie matowa czerń rozlała się na płaszczyźnie sufitu salonu oraz strefy wejściowej. W tej drugiej ciemna, antracytowa barwa użyta została także jako posadzka w postaci płyt o rysunku kamienia. Ciekawie zakomponowana została także łazienka dla gości, którą wypełnia czerń. Jedynie biel armatury łazienkowej oraz frontów niewielkiej szafki rozjaśnia przestrzeń.

Niebanalne wyposażenie

W salonie zaaranżowany został kącik wypoczynkowy, w którym stanęły wygodne, tapicerowane miękką tkaniną siedziska. Przestrzeń ta wypełniona została pięknymi grafikami oraz ciekawymi dodatkami. W strefie jadalni pojawił się okrągły stół o prostej, czarnej bryle, do którego dostawione zostały krzesła o otulających kubełkach. Ponad stołem zawisła lampa o dużym abażurze. Także niewielka kuchnia zachwyca pomysłowością. Znalazła się tam monolityczna zabudowa o białych frontach oraz wyspa o korpusie z płyt o rysunku marmuru.

Niebanalna stylistyka wprowadzona została także na kolejnych kondygnacjach. W przestrzeni sypialni stanęła dominująca, czarna konstrukcja stanowiąca bryłę łóżka. Uzupełnieniem są czarne oprawy oświetleniowe w postaci sufitowych punktów świetlnych, lampy stojącej oraz wiszącej. Łazienka domowników swoją stylistyką nawiązuje do tej, która zaproponowana została w łazience dla gości. Tutaj jednak wykorzystanie czerni ograniczone zostało do posadzki oraz obudowy umywalki.

Aranżacja wnętrza domu w zabudowie szeregowej - metryczka projektu wnętrza

Typ projektowanej przestrzeni: dom szeregowy
Inwestor: prywatny
Projekt: PL.architekci
Realizacja: 2019
Zdjęcia: Marcin Grabowiecki
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji domu

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!