Aranżacja wnętrza mieszkania w stylu angielskim

Aranżacja wnętrza mieszkania w stylu angielskim

Wnętrza, w których wyczuwa się eleganckiego, klasycznego ducha rodem z angielskiego Kingswood. Przestrzenie wypełnione sztukaterią i wysublimowanymi detalami. Aranżacja wnętrza mieszkania od KODO to reinterpretacja angielskiej stylistyki i wprowadzenie do niej powiewu nowoczesności. Zobaczcie, jak piękna i subtelna może być przestrzeń.

Jednym z ostatnich zadań, jakie postawione zostały przed zespołem z pracowni KODO była aranżacja wnętrza mieszkania o powierzchni 52 m2. Życzeniem inwestorki była przestrzeń pełna elegancji i klasycznego szyku. Projektanci postanowili zaproponować angielską stylistykę w wydaniu modern. Wnętrze zalała jasna kolorystyka, wyposażenie o tradycyjnych formach oraz przyjemne, ciepłe tkaniny.

Przestrzeń mieszkania składa się ze strefy dziennej w postaci salonu wraz z jadalnią, a także nie mniej ważnej kuchni. Te dwa pomieszczenia połączone są strefą wejściową. Oprócz tego w mieszkaniu znajdziemy także sypialnię Inwestorki, a także łazienkę.

aranżacja mieszkania, aranżacja wnętrza

Baza projektu

Podstawą projektu jest klarowna kompozycja i jasna kolorystyka. Biel uzupełniona została tutaj o liczne pastelowe przełamania - ciepły beż, pudrowy róż czy przybrudzony fiolet. Nie brakuje tu również jasnego drewna, które stanowi posadzkę. Tak zakomponowana baza stanowi dobry fundament dla wprowadzenia klasycznych wykończeń i dodatków.

W salonie centralne miejsce zajmuje okrągły stół otoczony krzesłami. W jego towarzystwie dobrze prezentuje się częściowo przeszklony kredens. W narożniku ustawiona została narożna sofa, a tuż obok niej niski stolik kawowy. W kuchni zastosowana została U-kształtna zabudowa zapewniająca sporą przestrzeń do przechowywania. Oprócz niej znalazło się jeszcze miejsce na mały stolik w otoczeniu dwóch krzeseł, przy którym domowniczka może usiąść na szybkie śniadanie.

Przestrzeń do przechowywania zaaranżowana została także w strefie wejściowej, gdzie ustawiona została duża zabudowana szafa, a także w sypialni. W tej ostatniej centralne miejsce zajmuje jednak obszerne łóżko. W niewielkiej łazience znalazła się wanna, a także toaleta oraz umywalka nablatowa, ustawiona na niedużej, wiszącej szafce.

aranżacja mieszkania, aranżacja wnętrza

Modern classy

W przestrzeni zastosowane zostały liczne sztukaterie, kryształowe gałki meblowe czy subtelne, srebrne wykończenia. Pasują do nich grawerowane lustra oraz ornamentalny żyrandol zawieszony nad stołem w salonie. Także kuchnia zyskała elegancki, angielski look, poprzez wykorzystanie płytek w starym stylu oraz przełamanie bieli ciemnym, orzechowym wybarwieniem blatów. Wnętrza wypełnione są także detalami i dekoracjami o szczególnej wartości dla inwestorki, jak obrazy zawieszone na ścianach salonu. Całość charakteryzuje klasyczna zasada harmonii i umiaru, które mają wyjątkowe znaczenie w tradycyjnej angielskiej stylistyce.

Aranżacja wnętrza mieszkania w stylu angielskim - metryczka projektu wnętrza

Typ projektowanej przestrzeni: prywatne mieszkanie
Projekt: KODO 
Realizacja: 2019
Metraż: 52 m2
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji mieszkania 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!