Dominująca cegła w projekcie wnętrza mieszkania w Zielonej Górze

Dominująca cegła w projekcie wnętrza mieszkania w Zielonej Górze

Nowoczesna przestrzeń, w której dominuje rdzawa cegła zdobiąca ściany. Funkcjonalna przestrzeń, w której każdy członek rodziny znajdzie swoje miejsce. Projekt aranżacji wnętrza mieszkania to estetyczna i dobrze przemyślana propozycja odpowiadająca obecnym trendom. Nie brak tutaj stylowych dodatków oraz elementów wykończeniowych.

Projekt wnętrza przygotowany został dla mieszkania o powierzchni blisko 65 m2 zlokalizowanego w Zielonej Górze. Inwestorem jest 4-osobowa rodzina - dwie osoby dorosłe wraz z dwójką dzieci. Istotnym założeniem projektu było zaaranżowanie przestrzeni w sposób ergonomiczny i funkcjonalny tak, by wszyscy członkowie rodziny dobrze się w niej czuli. Projekt powstał we współpracy dwóch pracowni - BAJON Design oraz Baczmańska Design.

Projektantki zaproponowały centralną, dzienną część mieszkania o otwartym planie, do której przynależeć mają strefa kuchni, salon, jadalnie oraz strefa wejściowa. W mieszkaniu znajduje się również sypialnia rodziców oraz pokój dziecięcy. W projekcie wykorzystane zostały meble i zabudowy wykonane na wymiar, dzięki czemu przestrzeń nabrała zindywidualizowanego, “szytego na miarę” charakteru.

aranżacja mieszkania, aranżacja wnętrza

Konsekwentny design

To, co rzuca się w oczy, to wyjątkowa konsekwencja, z jaką projektantki podeszły do projektu. Każde kolejne pomieszczenie stanowi kontynuację głównej myśli założenia. Determinującym elementem jest tutaj czerwona cegła, będąca dominantą materiałową. Jej uzupełnieniem jest rozjaśniająca przestrzeń biel oraz akcentujący i równoważący kompozycję antracyt.

Wyraźnie zaznaczoną częścią przestrzeni jest kuchnia. To tutaj wykonana została zabudowa skomponowana z antracytowych korpusów szafek oraz jasnych, drewnianych frontów. U-kształtny układ zawiera w sobie wyspę oraz praktycznie “ukryte” sprzęty kuchenne, ustawione w słupku. Dodatkowo interesującym zabiegiem jest rozciągnięcie ciemnej, antracytowej barwy zabudowy w przestrzeń sufitu.

W strefie salonu stanęła obszerna sofa, która ma pomieścić wszystkich domowników i odwiedzających ich gości. Naprzeciwko ustawiona została szafka RTV, która obiega całą ścianę łącząc się ze stołem jadalnianym. Do stołu dostawione zostały cztery krzesła o ciekawych, zgeometryzowanych kubełkach. Tak zaproponowana część salonu i jadalni daje przyjemny, przytulny efekt. Uzupełnieniem całości są nowoczesne grafiki, które zawisły na ścianach salonu, a także optycznie powiększające przestrzeń lustra.

W sypialni projektanci zaproponowali także obszerne łóżko umieszczone na wysokim podeście. Pikowane wezgłowie kontynuowane jest również na sąsiedniej ścianie, dając efekt przytulnego miejsca relaksu. Nowoczesny klimat zaproponowany został też w pokoju dziecięcym. Jednak ta przestrzeń potraktowana została w zupełnie inny sposób. Niezwykle jasną, pełną powietrza przestrzeń wypełniono miękkimi i lekkimi tkaninami, a biel przełamana została jedynie przez jasne drewno oraz nieliczne szarości.

Dominująca cegła w projekcie wnętrza mieszkania w Zielonej Górze - metryczka projektu wnętrza

Pracownia: BAJON Design
Realizacja: 2019
Lokalizacja: Zielona Góra
Metraż: ok. 65 m2
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji mieszkania

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!