Cały w bieli czyli aranżacja wnętrza wine baru w Pradze

Cały w bieli czyli aranżacja wnętrza wine baru w Pradze

Przestrzeń zaaranżowana przez dwójkę designerów - Jana Plecháč i Henry’ego Wielgus inspirowane jest starym modelem iPhone’a. Z jednej strony nowoczesna, z drugiej jakby niestaranna, z wyczuwalnym duchem vintage. Wine bar Dvojka stanął na wzgórzu Letná, tuż obok Starego Miasta. Niewielka przestrzeń skąpana jest w bieli.

Wine bar Dvojka położony jest przy ulicy Veletržní, na lewym brzegu Wełtawy. Niewielka przestrzeń lokalu zaaranżowana została przy współpracy dwóch znanych designerów, których celem było stworzenie wnętrza wyrażającego osobowość inwestora. Ponadto projektanci chcieli, aby aranżowana przestrzeń była przyjemna dla gości, którzy jeszcze przed pierwszym kieliszkiem czuliby się w niej dobrze. Bezpośrednią inspiracją było zdjęcie starego iPhona, który stał się modelem dla całego założenia.

Przestrzeń zunifikowana

Lokal Dvojka to jedno pomieszczenie, w którym przy jednym wspólnym stole można skosztować dobrego wina i wyszukanego designu. W jednym narożniku ustawiona została lada, zza której rozlewane jest wino, pod ścianę nonszalancko ustawione zostały lodówki, w których trunki są przechowywane. Na środku stanął duży stół złożony z kilku stołów warsztatowych, a do niego dostawione zostały niskie taborety. Wzdłuż ściany poprowadzona została ława, na której można usiąść przy starych, metalowych beczkach. W oknie zaś zainstalowany został blat, przy nim ustawione zostały wysokie hokery.

Wyposażenie jest jakby niechlujne, trochę przypadkowe. To, co spaja całość i nadaje wnętrzu niepowtarzalnego klimatu to biała klisza, która nałożona została na całą kompozycję. Wszystkie elementy wyposażenia powleczone są białą farbą, bielona jest również cegła na ścianach lokalu. Jedynie betonowa posadzka ma ciemny, szary kolor, jednak także ona “ochlapana” została białą farbą. Całość sprawia wrażenie wnętrza warsztatu albo dawnego sklepu z używanymi lodówkami.

aranżacja wnętrza, aranżacja baru

Rola detali we wnętrzu 

Designerzy pokusili się o kilka drobnych detali, które wyrywają się poza ramy tej zunifikowanej i bezkompromisowej przestrzeni. Należy do nich duży neon przedstawiający numer 2. Neon nonszalancko zawieszony został na ścianie - przekrzywiony i z widocznym okablowaniem biegnącym ku sufitowi. Jego barwa przywodzi na myśl czerwone wino, czyli sedno całej sprawy, jaka podejmowana jest w barze Dvojka. Na uwagę zasługuje także okrągłe lustro zawieszone powyżej głównego stołu.

Aby zamknąć całą kompozycję w kilku słowach, można byłoby powiedzieć, że prostota osiąga tutaj najwyższy pułap. Dvojka to lokal, w którym każdy jeden element stanowi część większej całości, która razem stwarza wyjątkową i zadziwiającą kompozycję. Takie wyczucie smaku to coś, co lubimy najbardziej!

Cały w bieli czyli aranżacja wnętrza wine baru w Pradze - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Jan Plecháč i Henry Wielgus
Realizacja: 2019
Lokalizacja: Veletržní 302/40, Praga
Zdjęcia: BoysPlayNice
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji wnętrza baru

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!